Peštynės dėl balto palto | KaunoDiena.lt

PEŠTYNĖS DĖL BALTO PALTO

Praėjusį savaitgalį Berlyne Rusijos opozicijos aktyvistai pasirašė deklaraciją, kurioje įvardijo savo strateginius tikslus. Tai dar vienas vadinamųjų Rusijos demokratų bandymas susitaikyti. Garis Kasparovas – prieš Aleksejų Navalną. A. Navalnas – prieš Michailą Chodorkovskį.

Tie, kurie iš Rusijos pabėgo dar iki invazijos, – prieš naujuosius relokantus. Apie demokratinę Rusiją svajoję intelektualai – pulku prieš menininkę Katią Margolis, tautiečiams siūlančią masiškai atgailauti ir teikti besąlygišką pagalbą Ukrainai. Žurnalistai – prieš vakarykštę kolegę Kseniją Lariną, kuriai atgrasu tapo visa, kas buvo rusiška, net Užgavėnių blynai. Konstruktyvi kritika pamaišiui su asmeniniais įžeidinėjimais. Vieni gailisi ukrainiečius žudančių mobilizuotųjų, kiti bando padėti į užsienį nublokštiems, namus Bučoje praradusiems senjorams. Bėgdami iš Rusijos „gerieji rusai“ paliko namus su katinais ir knygomis, bet kažkodėl pasiėmė senų nuoskaudų kuprą ir nuvertėjusį liberalios praeities kapitalą.

„Gerieji rusai“ paliko namus su katinais ir knygomis, bet kažkodėl pasiėmė senų nuoskaudų kuprą.

Stebint nesibaigiančias jų pjautynes negali neprisiminti XX a. egzilio lietuvių santykių, kai susitelkimą tėvynės labui sunkino abipusė ideologinė kritika ir asmeninės ambicijos. Analogiškos patirties rusai neturi. Tų, kurie ištrūko iš Rusijos po bolševikų perversmo, prioritetas buvo išgyventi, o ne sykiu kurti naujos Rusijos viziją. Kita vertus, be valios vienytis, ir tokia patirtis mažai tepagelbėtų.

Šiandien vienas ukrainietis nusipelnė daugiau pagalbos nei 1 000 Rusijos relokantų, tačiau kiekvienas vadinamosios liberaliosios opozicijos bandymas struktūrizuoti savąjį egzistavimą šiapus Rusijos sienų yra sveikintinas. Žinant, kad pabėgę rusai yra priklausomi nuo užuovėją suteikusių šalių valios, jie gal net iš tiesų susiburs į „kolektyvinę Cichanouskają“. Svarbu, kad ji turėtų ne tik teisę atstovauti relokantams, bet ir pareigą atsakyti už jų veiksmus.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

vagis ir žudikas chodoras

o pozicija aiški.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS