Popieriniai milijonieriai | KaunoDiena.lt

POPIERINIAI MILIJONIERIAI

Vieniems į komediją, kitiems į tragediją panašėjantis Lietuvos futbolo A lygos klubų licencijavimo procesas pasiekė finišą. Šiandien, likus mažiau nei mėnesiui iki sezono pradžios, galutinai paaiškės, kiek vis dėlto komandų dalyvaus 2019-ųjų metų Lietuvos čempionate. Pirmuoju bandymu įveikti Lietuvos futbolo federacijos biurokratinį barjerą pavyko vos keturiems klubams. Turbūt rekordiškai mažai per visą, daugiau nei dešimtmetį vykstančią licencijavimo procedūrą. Ir tragiškai mažai, palyginti su pernykščiais rezultatais.

Laukti paskutinės minutės – Apeliacinio komiteto posėdžio – teko ne tik dviem pajūrio klubams – "Palangai" ir jau tarsi bankrutavusiam Klaipėdos "Atlantui", bet ir abiem Kauno ekipoms "Stumbrui" bei "Kauno Žalgiriui".

"Tai, kad visi aštuoni A lygos licencijos siekę klubai sugebėjo ją gauti be apeliacijos proceso, rodo augantį klubų profesionalumą ir didelį klubų darbuotojų nuveiktą darbą", – pernai džiūgavo LFF Licencijavimo skyriaus vadovas Laurynas Zibolis.

Šiemet futbolo klubai žengė didžiulį žingsnį atgal. Arba licencijavimo sąlygos ir LFF lūkesčiai visiškai neatitinka komandų galimybių.

Vadinasi, šiemet futbolo klubai žengė didžiulį žingsnį atgal. Arba licencijavimo sąlygos ir LFF lūkesčiai visiškai neatitinka komandų galimybių. Vienas neadekvačiausių iššūkių klubams – 300 tūkst. eurų minimalus biudžetas. Žinant, kad Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybių dalyviai turi užtikrinti bent 400 tūkst. eurų biudžetą, o krepšinio klube dirba turbūt perpus mažiau sportininkų nei futbolo ekipoje, LFF reikalaujama suma atrodytų adekvati. Tačiau populiariausių Lietuvoje sporto šakų realijos yra tokios, kad krepšiniui surinkti reikalingą sumą yra įprasta, kasmet įgyvendinama užduotis. Netgi kuklių, mažiau nei 9 tūkst. gyventojų turinčių Prienų klubui. A lygoje, kur gausybė futbolininkų laužosi kojas už lietuvišką minimalų atlyginimą – vos kelis šimtus eurų, dalyviai gali išversti su kur kas mažesnėmis sumomis. Nebent futbolo valdininkai vėl nori matyti "popierinius" biudžetus deklaruojančius klubus, kurie, pažaidę vos mėnesį ar du, ima spėlioti – pabaigs jie čempionatą ar subyrės pakeliui.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS