Reputacija – ant laužo | KaunoDiena.lt

REPUTACIJA – ANT LAUŽO

Ne, dėl to Lietuva krepšininkų tikrai nepritrūks. Tik apmaudu, kad godumas susuka galvą vis naujiems naivuoliams.

Štai ir Vaidas Kariniauskas, vakar pastebėtas skubos tvarka maunantis į Graikiją, paskatino gandus, kad sprunka nuo teisėsaugos. Panevėžio "Lietkabelio" klubui atstovavęs gynėjas užsitraukė įtarimų šešėlį dėl galbūt tyčia prastai sužaistų FIBA Čempionų lygos rungtynių su Dižono JDA komanda. Lažybų specialistams užkliuvo tai, kad su krepšininku susijęs asmuo statė didžiules sumas už tai, kad jo bičiulis nepelnys sau įprasto taškų vidurkio – daugiau nei 8 taškų. Lyg tyčia, vienas kertinių ekipos narių sukrapštė vos du taškus, keletą metimų paleidęs taip, kad kamuolys net nesiekė lanko.

Skandalingą atvejį ėmėsi tirti Lažybų priežiūros tarnyba ir policija. Jei įtarimai pasitvirtins, V.Kariniauskui gresia ne tik kolegų pasmerkimas, bet ir kur kas rimtesni rūpesčiai. Už manipuliavimą sporto varžybomis numatyta baudžiamoji atsakomybė, o maksimali bausmė gali siekti net iki ketverių metų laisvės atėmimo.

Tačiau tikėtina, kad krepšininkas belangės išvengs. Kaip kad prieš keletą metų išsisuko jo likimo draugai Dovydas Redikas ir Rolandas Alijevas. Tiesa, ir baudžiamoji atsakomybė įsigaliojo tik nuo 2017-ųjų. Bet, žinant lietuviškos teisėsaugos ypatumus, net ir įrodžius V.Kariniausko sąsajas, veikiausiai griežčiau būtų nubaustas tik operacijos vykdytojas, varstęs lažybų punktų duris, o žaidėjas gaus kokią finansinę baudą ar ne itin ilgą diskvalifikaciją.

Vis dėlto buvęs Lietuvos rinktinės narys turbūt labiausiai nusibaudė save pats. Būdamas aukšto meistriškumo ir pačiame sportinės karjeros žydėjime, jis galėjo dar mažiausiai penketą metų kilti karjeros laiptais ir rašytis šešiaženkles sutartis. Po šio skandalo tarp krepšininko potencialių darbdavių savo įvaizdį gerbiančių klubų neliko. Tai reiškia,kad jo ateities nuostoliai turėtų gerokai viršyti galbūt gautas lažybų pajamas. Jau nekalbant apie sudergtą reputaciją.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

ezys

man tik keista, kad jei lazintasi, kad imes maziau nei 8, tai kodel neimesti pvz. 6 niekam itarimu nekiltu? koks tikslas tycia prametineti, kai tesi surinkes tik 2 taskus, juo labiau, kad rinktineje zaisdamas Kariniauskas dazniausiai isvis i krepsi beveik nemesdavo. Na bet ka cia zinosi kaip kitu zmoniu smegenys veikia :)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS