Saugios Kalėdos – misija įmanoma? | KaunoDiena.lt

SAUGIOS KALĖDOS – MISIJA ĮMANOMA?

Kai rašau šiuos žodžius, ką tik sužinojau apie dar kelias dešimtis nuo viruso sukeltų komplikacijų mirusių mūsų bendrapiliečių. Ir visiems suprantama, kad tai dar ne pabaiga – savo mirtinus gniaužtus suleidęs virusas užtrunka bent kelias savaites, kol sumaitota žmogaus imuninė sistema pasiduoda.

Todėl jau šiandien turime nusiteikti ir priimti, kaip neišvengiama, tai, kad šių metų Kalėdas švęsime to paties besitęsiančio griežto karantino sąlygomis. Tikėkimės, kad bent tai leis užtikrinti, jog jau kitų metų pradžioje galėsime šį socialinės izoliacijos laikotarpį užbaigti ir 2020-uosius prisiminti kaip liūdną bei daugybės beprasmių aukų pareikalavusį sapną.

Tačiau iki sausio, iki masinės skiepijimo kampanijos, dar turime išgyventi. Svarbiausia, turime apsaugoti mūsų sveikatos apsaugos sistemą nuo esminio krūvio padidėjimo, kuris reikštų ne tik kovos prieš koronaviruso sukeltų komplikacijų pabaigą, bet ir – dar svarbiau – iš esmės apsunkintų galimybę teikti ir kitas būtinas sveikatos apsaugos paslaugas.

Todėl ruošdamiesi saugioms Kalėdoms kiekvienas asmeniškai turime susikaupti ir nusiteikti saugiai užbaigti šiuos metus.

Tad kur turėtume sutelkti savo pastangas ir kaip pasiruošti saugiai švęsti Kalėdas?

Pirma, turime pasiruošti psichologiškai. Turime nusiteikti ir suprasti, kad masinių šeimos susibūrimų, lankymosi svečiuose, keitimosi dovanomis ir kitų nuo Kalėdų neatskiriamų dalykų šiais metais negali būti ir nebus. Nes būtent per gyvus kontaktus ir plinta virusas, būtent tokie gyvi kontaktai lėmė, kad šiandien mirusiuosius skaičiuojame dešimtimis, o ne ant vienos rankos pirštų kaip vasarą.

Antra, per pusę metų jau įpratome gyventi nuotoliniu režimu, todėl ir toliau turime mokytis (kas dar neišmoko) ir naudotis (kas jau moka) nuotolinėmis paslaugomis. Internetu užsisakyti maisto produktų ir būtiniausių buitinių prekių, nuotoliniu būdu (garsu, vaizdu ir raštu), kiek įmanoma dažniau, bendrauti su savo artimaisiais, vengti masinio susibūrimo vietų ir kartu – neužmiršti pavieniui būti gryname ore, judėti ir mankštintis.

Trečia, turime sekti savo ir savo artimųjų sveikatos būklę. Pastebėję viruso simptomus (skonio praradimas, karščiavimas, sausas kosulys ir kt.) turime imtis visų reikalingų apsaugos priemonių ir kreiptis pagalbos pas medikus. Taip, tuos pačius medikus, kuriuos privalome apsaugoti nuo viruso ir kurie yra mūsų pagrindinė pandemijos įveikimo sąlyga. Kartu turime laikytis visų rekomendacijų ir imtis visų būtinų saugumo priemonių – nuolat plauti rankas, reguliariai vėdinti patalpas ir dezinfekuoti paviršius.

Ne ką mažiau svarbu ir ruoštis būsimai skiepijimo kampanijai. Sveikatos apsaugos įstaigos šiuo metu įtemptai dirba, kiek įmanoma greičiau, ruošdamos visoje šalyje pradėti skiepijimą, vos tik skiepai iš gamintojų pasieks Lietuvą.

Šiandien vis dar didelė piliečių dalis skeptiškai vertina viruso grėsmę, nepasitiki geriausių pasaulio mokslininkų sukurtais skiepais ir neplanuoja skiepytis. Tai klaida, kuri gali sugriauti ir tą menką saugumo zoną, kurią turime Lietuvoje. Mūsų šalis neturi finansinių galimybių amžinai gyventi karantine, visuomenės kantrybė ir susitelkimo nuotaika taip pat senka.

Todėl ruošdamiesi saugioms Kalėdoms kiekvienas asmeniškai turime susikaupti ir nusiteikti saugiai užbaigti šiuos metus bei viltingai pasitikti kitų metų pavasarį. Juk tokia ir yra Kalėdų žinia – viltis užgims!

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

S.

Nurašinėjimas to ką visi žino.

Azuolas

Viskas teisinga. Pagarbiai.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS