Valstybinė spekuliacija | KaunoDiena.lt

VALSTYBINĖ SPEKULIACIJA

Praėjusią savaitę įvyko stebuklas. Didysis valstybinis praregėjimas. Dvi vadovės – Lietuvos ir Viešųjų pirkimų tarnybos – pastebėjo, kad viešieji pirkimai pas mus visiškai kreivi. Milijardai eurų byra pirkiniams, kurie perkami pigiausiai. Tačiau valstybei kainuoja brangiai, nes yra menkos kokybės.

Tiesa, prieš ketverius metus valstybės vardu pavyko prisipirkti ir itin kokybiškų prekių. 2014-aisiais Krašto apsaugos ministerijos specialistai viešojo konkurso būdu sugebėjo įgyti pjaustymo lentelių po 180 eurų, duonriekių peilių – po 142 eurus, samčių ir samtelių – po 243 ir po 258 eurus, hoho, net sietelį – už 161 eurą.

Gal tada įvyko pirmasis praregėjimas, kad vis dėlto kiek per brangu? Net jei ir šventam reikalui, kuriam politikai yra sutarę kasmet atiduoti ne mažiau nei 2 proc. BVP. Tai – "auksinių samčių" istorija, kai konkurso laimėtojams už "pigiausiai" pateiktus virtuvės rakandus buvo sumokėta 8 kartus brangiau, nei šie kainuoja parduotuvėje.

Didysis valstybinis praregėjimas. Dvi vadovės – Lietuvos ir Viešųjų pirkimų tarnybos – pastebėjo, kad viešieji pirkimai pas mus visiškai kreivi.

Po skandalo imta pirkti, kas pigiausia. Tiksliau, beverčius daiktus ir paslaugas. Jei kažkas parduodama su 70 proc. ar 90 proc. nuolaida, tai ženklas, kad pardavėjui visa tai išmesti ar sunaikinti kainuotų. O jis dar vieną kitą pinigą gaus iš pirkėjo.

Valstybė – prastas pirkėjas. Nesuka sau galvos, kodėl paslaugų konkursus laimi pasisiūliusieji už pusę kainos. Bent paklaustų: kodėl už pusę, jei už tiek neįmanoma nei gatvių valyti, nei namų pastatyti? Todėl, kad pigiausia. Galutinę kainą, kuri skirsis nuo pradinės kaip diena ir naktis, vis tiek sumokės visuomenė.

Valstybė – ir pardavėjas prastas. Reikia privatizuoti istorinius pašto pastatus tiek Kaune, tiek Vilniuje, tiek ir pajūryje. Pagalvota ir nuspręsta, valstybei nereikia. Kaip nereikėjo ir sostinėje profsąjungų, koncertų ir sporto rūmų. Atsikratė akimirksniu "rinkos kaina" už grašius. Atgal pirko irgi "rinkos kaina". Tačiau jau už milijonus.

Kaip tai valstybei išeina tik "monkės biznis" ir perkant, ir parduodant?

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Daktaras

Neužmirškime, kad valdininkų tikslas yra 1. Nedirbti. Tačiau LT dar galima turėti ir Nr.2- pavogti. Juk Valstybės t.y. mūsų visų turto negirdėjau ginant, išieškant arba bent baudžiant už jo švaistymą. Kas tie azartiniai lošėjai, kaskart konkurse, ar privatizavime sukuriantys "schemutę" ir būdus jai įgyvendinti? Kada išgirsim pavardėles?

Tam V.

O gal yra valdžioje turinčius galvą.Sąžinės nereikia,nes ji tik kenktų ,,gerus''darbus dirbti.Juk bene be galvos būdamas premjeras skyrė apie aplinkos apsaugą nieko nenutuokiančią labai drąsią mergičką.Manau,labai apgalvota.Juk jai dirbti net nereikėtų,naudingus ,,darbus'' būtų kas atlieka.

tam ---taigi--- kad tau by......s

ant kaktos uzaugtu asile....ir valstybiniams aferistams su magnolijom priekyje...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS