Anglijoje įsigaliojo naujos taisyklės dėl apsauginių kaukių dėvėjimo | KaunoDiena.lt

ANGLIJOJE ĮSIGALIOJO NAUJOS TAISYKLĖS DĖL APSAUGINIŲ KAUKIŲ DĖVĖJIMO

Anglijoje nuo penktadienio įsigaliojo įpareigojimas žmonėms dėvėti apsaugines kaukes lankantis parduotuvėse, bankuose ir prekybos centruose, siekiant suvaldyti koronavirusinės infekcijos COVID-19 epidemiją.

Policija šio reikalavimo pažeidėjams galės skirti iki 100 svarų (110 eurų) baudas, bet tarnybos tikisi, kad visuomenės spaudimas skatins žmones laikytis taisyklių.

Naujoji taisyklė vertinama prieštaringai. Vyriausybė jau ne vieną savaitę reiškė skirtingas pozicijas šiuo klausimu, kol ketvirtadienį galiausiai buvo priimtas sprendimas įvesti privalomą kaukių dėvėjimą.

Nurodyme sakoma, kad žmonės turėtų „manyti“, jog reikalavimas dėvėti kaukes turėtų būti įprasta norma lankantis ligoninėse, slaugos namuose arba bendruomenių sveikatos priežiūros centruose.

Anglijos ir Velso policijos federacijos nacionalinis pirmininkas Johnas Apteris (Džonas Apteris) sakė, kad teisėsaugos pareigūnų įsikišimas atvejais, kai nesilaikoma naujų taisyklių, būtų kraštutinė priemonė, bet išreiškė viltį, kad visuomenė „toliau elgsis teisingai ir dėvės veido apdangalus parduotuvėse, kad padėtų kitiems piliečiams iki minimumo sumažinti viruso plitimą“.

Naujosios taisyklės turi kai kurių išimčių. Pavyzdžiui, reikalavimas dėvėti kaukes netaikomas tokioms vietoms kaip restoranai, alaus barai, sporto klubai arba kirpyklos.

Taip pat kaukes nebūtina dėvėti jaunesniems kaip 11 metų vaikams, žmonėms, kuriems kvėpavimas sutrikęs kvėpavimas, arba negalintiems dėvėti kaukės dėl negalios.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS