Armėnija kaltina Azerbaidžaną Kalnų Karabache vykdant etninį valymą | KaunoDiena.lt

ARMĖNIJA KALTINA AZERBAIDŽANĄ KALNŲ KARABACHE VYKDANT ETNINĮ VALYMĄ

  • 3

Armėnija ketvirtadienį įspėjo Jungtines Tautas, kad Azerbaidžanas, atgaudamas separatistinio Kalnų Karabacho regiono kontrolę, vykdo, jos vertinimu, etninį valymą ir nusikaltimą žmoniškumui.

Kalbėdamas JT Žmogaus teisių taryboje Ženevoje, Armėnijos ambasadorius Andranikas Hovanisianas sakė, kad jo šalis anksčiau įspėjo apie Kalnų Karabache gresiantį etninį valymą, ir pabrėžė, kad dabar jis vyksta.

„Kalnų Karabache civiliai gyventojai atsidūrė spąstuose ir neturi galimybės evakuotis, nes Azerbaidžanas ir toliau blokuoja vienintelę gelbėjimo liniją, jungiančią su Armėnija“, – sakė jis.

„Tai nėra paprasta konfliktinė situacija, tai yra nusikaltimas žmoniškumui ir turėtų būti traktuojamas kaip toks“, – tvirtino jis.

Jo komentarai pasirodė po to, kai ginčijamos teritorijos armėnų separatistai ketvirtadienį pradėjo taikos derybas su Azerbaidžanu, sutikę sudėti ginklus po žaibiškos Azerbaidžano karinės operacijos.

Baku teigia, kad pirmą kartą po kelių dešimtmečių atgavo šio kalnuoto regiono kontrolę. Kalnų Karabacho armėnų separatistai po susirėmimų, per kuriuos, jų teigimu, žuvo 200 žmonių, sutiko sudėti ginklus.

Azerbaidžano atstovė Dilara Abdullayeva (Dilara Abdulajeva) taip pat kreipėsi į Žmogaus teisių tarybą, pabrėždama, kad jos šalis buvo priversta imtis vietinių kovos su terorizmu priemonių, ir teigė, kad jos buvo nukreiptos tik prieš neteisėtas karines formuotes ir įtvirtinimus.

Po Sovietų Sąjungos žlugimo Armėnija ir Azerbaidžanas du kartus kariavo dėl Kalnų Karabacho.

Konflikto metais abi pusės pažeisdavo susitarimus. Šiuo metu taip pat nuogąstaujama dėl galimos naujos pabėgėlių krizės – Kalnų Karabacho armėnai baiminasi, kad jie gali būti išvaromi.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Anonimas

Niekas nieko neskerdė , nemeluokit.

Pašiniano

BLA BLA BLA

jei musulmonai turkai

išskerdę bent 1,5 mln armėnų, niekas nebuvo nubaustas, tai kuo blogesni azergaidžiano musulmonai?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS