Politikui per kampaniją dėl gėjų santuokų – smūgis į galvą | KaunoDiena.lt

POLITIKUI PER KAMPANIJĄ DĖL GĖJŲ SANTUOKŲ – SMŪGIS Į GALVĄ

  • 6

Vyras su ženkleliu „Taip“ sudavė galva buvusiam Australijos premjerui Tony Abbottui (Toniui Abotui), kai šis agitavo prieš gėjų santuokų legalizavimą, penktadienį paskelbė pats ekspremjeras.

Incidentas pakurstė nuogąstavimus, kad emocingą balsavimą paštu dėl gėjų santuokų legalizavimo gali aptemdyti smurtas.

Iki 15 mln. australų dalyvauja savanoriškame balsavime paštu. Jų prašoma atsakyti „Taip“ arba „Ne“ į klausimą, ar reiktų legalizuoti gėjų santuokas. Rezultatai turi būt paskelbti lapkričio viduryje.

T.Abbottas, aktyvus tokių sąjungų kritikas, sakė, kad ketvirtadienį per renginį Hobarte Tasmanijos pietuose prie jo priėjo vyras. Jis esą taikėsi paspausti ekspremjerui ranką, bet paskui smogė jam galva.

„Ištiesiau ranką. Jis pagriebė mano ranką ir sudavė galva. Jis, žinoma, buvo su ženkleliu „Taip“, – penktadienį Hobarte žurnalistams pasakojo T.Abbottas.

„Nerimauju dėl naujo drąsaus tos pačios lyties asmenų santuokų pasaulio, jei kai kas iš tų žmonių, kurie entuziastingiausiai jo siekia, baugina tokiu būdu“, – pridūrė jis.

59 metų ekspremjerui buvo nesmarkiai sužeista lūpa, bet „medikų pagalbos neprireikė“, žurnalistams sakė Tasmanijos policijos vadas Tony Cerritelli (Tonis Seritelis).

Konservatyviomis pažiūromis garsėjantis T.Abbottas premjero poste dirbo 2013–2015 metais, kol jį nuvertė dabartinis lyderis Malcolmas Turnbullas (Malkolmas Ternbalas) – nuosaikių pažiūrų politikas, remiantis gėjų santuokas.

M.Turnbullas penktadienį pasmerkė numanomą smūgį galva ir pridūrė, kad net „vieno incidento yra per daug“.

„Tačiau svarbu prisiminti, kad didžioji dauguma australų šiuose debatuose dalyvauja pagarbiai ir draugiškai“, – sakė jis.

Aktyviai kampanijoje „Taip“ dalyvaujantis Alexas Greenwichas (Aleksas Grinvičas), nepriklausomas Naujojo Pietų Velso valstijos parlamento narys, sakė, kad „per šiuos nacionalinius debatus nėra vietos bet kokiai nepagarbai – nei fizinei, nei žodinei“.

Nerimaujant, kad šis balsavimas galėtų išprovokuoti priekabiavimų ir homofobinių užgauliojimų, parlamentas priėmė rinkimų stiliaus garantijas, kuriomis balsavimo laikotarpiu draudžiama platinti klaidinančią agitacinę medžiagą.

Minėtas incidentas įvyko popmuzikos žvaigždei Eltonui Johnui (Eltonui Džonui), kuris koncertuoja šiemet 4-osios kategorijos ciklono siaubtame Kvynslande, paraginus australus priimti santuokų lygybę.

„Myliu Australiją. Man labai patinka jos dvasia, pretenzingumo nebuvimas, jos aistra. Viliuosi, kad ji gali priimti sąžiningumą ir drąsą, su kuriais siekiama gėjų santuokų kaip meilės, o ne geismo raiškos“, – ketvirtadienį vakare feisbuke parašė dainininkas, kuris pats yra homoseksualus.

Australų balsavimas paštu nėra įpareigojamas, bet M.Turnbullas pažadėjo surengti balsavimą parlamente, jei dauguma australų į minėtą klausimą atsakys „Taip“.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Anonimas

o aš galvojau,kad gėjei tik užpakalius drasko,o pasirodo,kad ir per galvas muša

Politikas

Ne į galvą tam politikui sudavė, o į PUODYNĘ, nes tas politikas be galvos!

Arba

Sodinti ant kuolo
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS