B. Johnsonas prasitarė apie V. Putino skambutį prieš įsiveržiant į Ukrainą | KaunoDiena.lt

B. JOHNSONAS PRASITARĖ APIE V. PUTINO SKAMBUTĮ PRIEŠ ĮSIVERŽIANT Į UKRAINĄ

  • 0

Okupantai vėl atakuoja civilius. Vėlų sekmadienio vakarą Rusijos karių pajėgos S-300 raketa smogė gyvenamajam keturių aukštų pastatui Charkive. Per ataką žuvo garbaus amžiaus moteris, trys žmonės sužeisti, praneša LNK.

Žuvusiosios vyras per smūgį buvo šalia ir stebuklingai išvengė didesnių sužalojimų. „Raketa pataikė į keturių aukštų gyvenamojo namo stogą. Trečiame ir ketvirtame aukšte gyventojai – sužeisti. Jau nustatyta, kad vienas žmogus žuvo – moters kūnas rastas po griuvėsiais. 81-erių aukos vyrui suteikta medicininė pagalba“, – kalbėjo specialiųjų tarnybų atstovas.

„Aš pabėgau iš Luhansko 2014-aisiais, o kur aš turėčiau eiti dabar? kur? Jūs galite bėgti visą laiką ir tai niekada nesustos. Štai, kodėl mes nesiruošiame išvykti ir liksime čia“, – sakė gyventojas.

Prieš tai okupantai apšaudė Chersoną. Nukentėjo ligoninė, autobusų stotis, gyvenamieji namai, mokyklos aikštelė.„Išgirdau sprogimą. Namas sudrebėjo, puoliau iš lovos ir išbėgau į lauką“, – pasakojo gyventojas.

Per ataką žuvo trys žmonės, šeši – sužeisti. Chersoną, kurį prieš kelis mėnesius Ukrainos kariuomenė atgavo, okupantai apšaudo nuolat. Kyjivas atmeta Maskvos tvirtinimus, kad jos pajėgos stumiasi į priekį. prie Vugledaro.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

„Situacija – labai sunki. Bachmutas, Vugledaras ir kitos Donecko srities sritys yra nuolat puolamos Rusijos karių. Nuolat bandoma pralaužti mūsų gynybą. Priešas neskaičiuoja savo aukų ir, nepaisant daugybės aukų, išlaiko didelį atakų intensyvumą. Kai kuriuose karuose Rusija prarado mažiau žmonių nei ten – ypač prie Bachmuto. Ir tai galima atremti tik nepaprastu atkaklumu ir supratimu, kad gindami Donecko sritį, mūsų kariai gina visą Ukrainą, nes kiekvienas užkirstas priešo žingsnis ten, reiškia dešimtis užkardytų okupantų žingsnių kitomis kryptimis“, – teigė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Tuo metu buvęs Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas atskleidė, kad dar prieš įsiverždamas į Ukrainą Vladimiras Putinas jam asmeniškai grasino raketų ataka. Per pokalbį telefonu Rusijos prezidentas B. Johnsonui esą pasakė: „Borisai, nenoriu tavęs įžeisti, bet raketa užtruktų tik minutę“ ar kažką panašaus.

Tuo tarpu, Kremlius į tokius B. Johnsono teiginius netruko sureaguoti ir išvadino jį melagius. Tarp Vakarų lyderių B. Johnsonas buvo vienas karščiausių Ukrainos prezidento rėmėjų. Ne kartą lankėsi Kyjive.

Savo ruožtu Amerikos karo ekspertai pareiškė, kad Vakarų vėlavimas aprūpinti Ukrainą daugkartinio paleidimo raketų sistemomis, oro gynyba ir tankais, nesukuria galimybių Ukrainai stipriau kontratakuoti. O pati Ukraina sako, kad pažadėtų tankų sėkmei fronte neužteks.

V. Zelenskiui prabilus, kad iš Vakarų reikia naikintuvų bei tolimojo nuotolio raketų, Vokietijos kancleris pakartojo, kad Vokietija naikintuvų į Ukrainą nesiųs. Savo ruožtu Lenkijos premjeras pareiškė, kad šalis gali perduoti Ukrainai savo amerikietiškų naikintuvų F-16, bet tik koordinuojant NATO. Pasak ukrainiečių ginkluotųjų pajėgų, naikintuvai F-16 kariaujančiai šaliai būtų idealus variantas, nes tai – daugiafunkcis lėktuvas, galintis smogti į antžeminius taikinius įvairių tipų ginklais. Taip pat tapti oro gynybos dalimi ir apsaugoti dangų nuo oro atakų. Tačiau norint juos visiškai valdyti, Ukrainos pilotams prireiktų mažiausiai pusmečio.

Kliuvo ir okupantams – ukrainiečiai skelbia amerikietiškomis HIMARS raketomis smogė laikinai okupuoto Melitopolio geležinkelio tiltui, kuriuo naudojasi okupantai. Skeliama, kad sprogus tiltui, juo važiavo rusų karių technikos kolona.

Patys rusai skelbia, kad keturi jų tautiečiai žuvo, dar keli – sužeisti.

Gairės: karas Ukrainoje, Rusijos kariai, Chersonas, charkivas, LNK turinys
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS