Baltijos šalys kreipiasi į tarptautines knygų muges: nutraukite ryšius su Rusijos organizacijomis | KaunoDiena.lt

BALTIJOS ŠALYS KREIPIASI Į TARPTAUTINES KNYGŲ MUGES: NUTRAUKITE RYŠIUS SU RUSIJOS ORGANIZACIJOMIS

  • 0

Dvylika Lietuvos, Latvijos ir Estijos kultūros organizacijų, atstovaujančių ir vienijančių knygų kūrėjus, leidėjus ir kitus profesionalus, vienbalsiai pareiškė palaikymą Rusijos karinę agresiją patiriančiai Ukrainai ir kreipėsi į svarbiausias pasaulyje Frankfurto, Londono ir Bolonijos knygų muges, reikalaudamos skaudžių sankcijų Rusijos Federacijai.

„Nekaltai užpulta Ukraina kovoja, ir visa Europos kultūros bendruomenė privalo kovoti visomis jai galimomis priemonėmis. Raginame visas kultūros organizacijas, menininkus ir kuratorius pasekti mūsų pavyzdžiu – tarptautinėje erdvėje palaikyti Ukrainą, pasmerkti Rusijos karinį terorą, reikalauti pagarbos demokratinėms vertybėms“, – sako Lietuvos kultūros instituto direktorė Aušrinė Žilinskienė, kurios raginimu, Ukrainą palaikantį pareiškimą išplatino ir Europos Sąjungos nacionalinių kultūros institutų tinklas.

Lietuvos kultūros instituto inicijuotame Baltijos šalių organizacijų kreipimesi į tarptautines knygų muges prašoma nutraukti ryšius su Rusijos Federacijos organizacijomis ir pašalinti Rusijos Federacijos nacionalinius stendus iš Frankfurto, Londono ir Bolonijos knygų mugių.

Kreipimąsi pasirašė Lietuvos kultūros institutas, organizacija „Latvian Literature“, Estijos literatūros centras, visų trijų Baltijos šalių leidėjų asociacijos ir rašytojų sąjungos, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos, Latvijos ir Estijos skyriai, Estijos vaikų literatūros centras.

Gairės: knygų mugės, Baltijos šalys, knygų mugė, Ukraina, karas Ukrainoje
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS