Belgija atsisako Italijai išduoti ES įtariamuosius korupcija | KaunoDiena.lt

BELGIJA ATSISAKO ITALIJAI IŠDUOTI ES ĮTARIAMUOSIUS KORUPCIJA

Teisminis šaltinis penktadienį pranešė, kad Belgija atsisakė Italijai išduoti suimto buvusio Europos Parlamento nario, kuris yra Europos Sąjungos korupcijos tyrimo dėmesio centre ir kuris sudarė susitarimą dėl kaltės pripažinimo, žmoną ir dukrą.

Šaltinis teigė, kad du įtariamieji, kurie gruodžio mėnesį buvo sulaikyti Italijoje vykdant plataus masto tyrimą dėl įtariamų Kataro ir Maroko pastangų pirkti įtaką Europos Parlamente, yra pasirengę patys atvykti į Belgiją apklausai.

Maria Dolores Colleoni (Marija Dolores Koleoni) ir Silvia Panzeri (Silvija Panceri), buvusio Italijos įstatymų leidėjo Piero Antonio Panzeri (Pjero Antonijaus Pancerio), kuris sudarė susitarimą dėl kaltės pripažinimo, žmona ir dukra, buvo suimtos gruodžio mėnesį ir laikomos namų arešto sąlygomis.

Ketvirtadienį jų advokatas Italijos žiniasklaidai sakė, kad P. A. Panzeri žmona ir dukra džiaugiasi esančios laisvos ir yra pasirengusios vykti į Belgiją, kai jas pakvies tyrėjai.

67 metų P. A. Panzeri yra pagrindinė 2014 metais sukurto tinklo, kuris, kaip įtariama, dalijo kyšius grynaisiais pinigais ir kurį greičiausiai finansavo Marokas ir Kataras, figūra.

Kataras neigė, kad yra kaip nors susijęs su pažeidimais šioje byloje. Marokas tvirtina, kad dėl šių kaltinimų jis tapo nepagrįstų „žiniasklaidos atakų“ taikiniu.

P. A. Panzeri yra vienas iš keturių įtariamųjų, sulaikytų Belgijoje po gruodžio mėnesio policijos reidų, kurių metu buvo rasta 1,5 mln. eurų grynaisiais.

Praėjusią savaitę prokurorai paskelbė apie susitarimą su P. A. Panzeri, pagal kurį jam bus skirta švelnesnė laisvės atėmimo bausmė ir konfiskuotas milijono eurų vertės turtas mainais už tai, kad jis pateiks išsamią informaciją apie susijusias šalis ir duotus kyšius.

„Jis labai nerimavo dėl savo žmonos ir dukters ir dabar tikisi, kad Belgijos valdžios institucijos bus gailestingos, tai žmogiška ir teisėta“, – pirmadienį naujienų agentūrai AFP sakė jo advokatas Laurent'as Kennesas (Loranas Kenesas).

Įtarimai dėl prekybos poveikiu sukrėtė Europos Parlamentą ir sukėlė nerimą kitose ES institucijose, kurios baiminasi, kad gali būti pakirstas pasitikėjimas jomis visuomenėje.

Redaktorė Urtė Leškutė

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Budelis

Uz korupcija turi buti ivesta auksciausia bausme.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS