Berlynas agituoja prieš siūlymą išplėsti R. T. Erdogano galią? Pereiti į pagrindinį turinį

Berlynas agituoja prieš siūlymą išplėsti R. T. Erdogano galią?

2017-03-03 12:23
BNS inf.

Turkija penktadienį apkaltino Berlyną siekiant, kad per balandį vyksiantį referendumą jos piliečiai nepritartų prezidento Recepo Tayyipo Erdogano (Redžepo Tajipo Erdohano) galių išplėtimui.

Berlynas agituoja prieš siūlymą išplėsti R. T. Erdogano galią?
Berlynas agituoja prieš siūlymą išplėsti R. T. Erdogano galią?

„Jie nenori, kad Turkija vykdytų čia savo kampaniją. Jie agituoja prieš. Jie nori pastoti kelią stipriai Turkijai“, – žurnalistams Ankaroje sakė Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu (Mevliutas Čavušohlu). Taip jis pakomentavo Vokietijos vietos valdžios paskelbtą draudimą rengti mitingus, kuriuose kalbas turėjo sakyti Turkijos ministrai.

Turkijos piliečiai balandžio 16-ąją balsuos referendume dėl naujos politinės sistemos sukūrimo. Pasak Ankaros, ji bus panaši į Prancūzijos ir JAV sistemą bei užtikrins politinį stabilumą.

Vis dėlto kritikai tvirtina, kad naujoji sistema dar labiau susilpnins parlamentą ir įves Turkijoje vienvaldystę.

Pastarosiomis dienomis tarp Ankaros ir Berlyno smarkiai išaugo įtampa, nes pirmadienį Turkijoje dėl su terorizmu susijusių kaltinimų buvo laikinai įkalintas vienas vokiečių žurnalistas.

Turkijos teisingumo ministras Bekiras Bozdagas (Bekiras Bozdahas) ketvirtadienį atšaukė savo vizitą į vakarinį Vokietijos Gagenau miestą, kur turėjo kreipti į turkų bendruomenę, nes vietos valdžia atšaukė planuotą mitingą.

B. Bozdagas taip pat turėjo susitikti su Vokietijos teisingumo ministru.

Lygiaverčiai partneriai

Tuo tarpu Kelno miesto valdžia pareiškė nebeleisiantys Europos turkų demokratų sąjungai (UETD) sekmadienį rinktis salėje, kur buvo planuojama Turkijos ekonomikos ministro Nihato Zeybekci (Nichato Zeibekdžio) kalba.

Dviejų valstybių ginčas dar labiau paaštrėjo, kai Turkijos vyriausybė ketvirtadienį iškvietė Vokietijos ambasadorių Ankaroje pasiaiškinti dėl mitingų jo šalyje atšaukimo.

M. Cavusoglu savo ruožtu atskirto Vokietijos pareigūnams apkaltindamas juos dvigubais standartais ir nesugebėjimu „gerbti demokratijos, žodžio laisvės ir susirinkimų laisvės“.

Artėjant federaliniams rinkimams Vokietijoje, Turkijos diplomatijos vadovas perspėjo šalį „laikytis atokiau nuo populizmo“, ir pareiškė, kad Berlynui „reikia išmokti, kaip elgtis Turkijos atžvilgiu“, jei jis nori išlaikyti santykius.

„Privalote laikyti mus lygiaverčiais partneriais“, – pridūrė jis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra