BMW dėl koronaviruso stabdo gamybą Europoje | KaunoDiena.lt

BMW DĖL KORONAVIRUSO STABDO GAMYBĄ EUROPOJE

Vokietijos automobilių gamintojas BMW trečiadienį paskelbė Europoje ir Pietų Afrikoje bent mėnesiui uždarantis gamyklas, kuriose iš viso pagaminama pusė įmonės mėnesio produkcijos.

Įmonė taip pat perspėjo, kad dėl krizės šiemet pelnas bus gerokai mažesnis.

„Nuo šiandien uždarome mūsų automobilių gamyklas Europoje ir „Rosslyn“ gamyklą Pietų Afrikoje“, – teigė generalinis direktorius Oliveris Zipsė. Manoma, kad „gamyba Europoje bus sustabdyta iki balandžio 19 d“.

Pusę visų 2,56 mln. automobilių, kuriuos BMW pagamino 2019 m., sudarė mašinos, pagamintos Europoje – Bavarijoje, kitose Vokietijos teritorijose ir dar toliau – bei gamykloje Pietų Afrikoje.

Kiti automobilių gamintojai, tokie kaip „Daimler“ įmonė, kuriai priklauso „Mercedes-Benz“, bei įmonės „Volkswagen“, „Ford“, „Fiat“ ir „Peugeot“ taip pat ėmėsi žingsnių dėl koronaviruso uždaryti savo gamyklas Europoje.

„Automobilių, kaip ir daugumos kitų dalykų, paklausa smarkiai sumažės“ dėl viruso ir su juo susijusių apsaugos priemonių, teigė BMW generalinis direktorius O. Zipsė.  

Miunchene įsikūrusios grupės darbuotojams suteiktos labai lanksčios darbo sąlygos, imtasi darbo efektyvumą gerinančių priemonių ir tai gali padėti sušvelninti krizės poveikį, sakė jis.

Vokietijos vyriausybė jau supaprastino kompensacijų darbuotojams, kurių darbo laikas per krizę sutrumpėjo, teikimo taisykles.

BMW finansų vadovas Nicolas Peteris teigė, kad šiemet tikimasi sulaukti gerokai mažesnio ikimokestinio pelno nei 2019 m., kai jis sudarė 7,1 mlrd. eurų.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS