D. Trumpas pasirašė sankcijų Kinijai įstatymą | KaunoDiena.lt

D. TRUMPAS PASIRAŠĖ SANKCIJŲ KINIJAI ĮSTATYMĄ

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasirašė sankcijų Kinijai įstatymą dėl musulmonų mažumos uigūrų persekiojimo. Remiantis įstatymu, JAV vyriausybė per 180 dienų turi identifikuoti Kinijos vyriausybės atstovus, kuriems tenka atsakomybė dėl uigūrų ir kitų musulmonų grupuočių engimo Sindziango provincijoje Kinijos šiaurės vakaruose. Įstatymo pagrindu D. Trumpas gali paskelbti sankcijas Kinijos vyriausybės atstovams. Tačiau jis gali nuspręsti ir netaikyti sankcijų, jei paaiškės, kad jos pakenktų JAV nacionaliniams interesams.

JAV Kongresas įstatymui pritarė gegužės pabaigoje. Prieš jį Atstovų Rūmuose balsavo tik vienas parlamentaras.

Šis įstatymas gali dar labiau paaštrinti įtampą tarp JAV ir Kinijos. Šalių santykiai smarkiai pašlijo per koronaviruso pandemiją. D. Trumpas kaltina Kiniją nesuvaldžius viruso jo užuomazgoje. Dar viena ginčytina tema yra didėjantis Pekino kišimasis į autonominio Honkongo reikalus.

Uigūrai yra giminingi etniniams turkams ir jaučiasi engiami hanų kinų. Pekinas uigūrų grupuotes kaltina terorizmu. JAV vyriausybė spėja, kad vadinamosiose perauklėjimo stovyklose laikoma per milijonas musulmonų mažumos atstovų.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS