Valstybių vadovai ruošiasi popiežiaus Pranciškaus laidotuvėms Pereiti į pagrindinį turinį

Valstybių vadovai ruošiasi popiežiaus Pranciškaus laidotuvėms

2025-04-22 06:43
BNS inf.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) pirmadienį socialiniuose tinkluose pranešė, kad kartu su pirmąja ponia Melania Trump (Melanija Tramp) vyks į Romą ir dalyvaus pirmadienį mirusio popiežiaus Pranciškaus laidotuvėse.

Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas / EPA-ELTA nuotr.

Laidotuvių data dar nepaskelbta ir kol kas neaišku, ar D. Trumpo kelionė į Romą bus derinama su vizitu, apie kurį buvo pranešta per jo susitikimą su Italijos ministre pirmininke Giorgia Meloni (Džordža Meloni) praėjusią savaitę.

D. Trumpas yra pirmasis bet kurios valstybės vadovas, paskelbęs, kad dalyvaus popiežiaus laidotuvėse Šv. Petro bazilikoje.

D. Trumpas įsakė Baltuosiuose rūmuose ir visame pasaulyje esančiose federalinėse įstaigose nuleisti JAV vėliavas iki pusės stiebo.

„Jis buvo geras žmogus, sunkiai dirbo ir mylėjo pasaulį“, – sakė prezidentas per Velykų proga Baltuosiuose rūmuose vykusį renginį.

D. Trumpas anksčiau buvo paskelbęs socialiniuose tinkluose: „Ilsėkis ramybėje, popiežiau Pranciškau! Tegul Dievas laimina jį ir visus, kurie jį mylėjo!“

D. Trumpo santykiai su Pranciškumi kartais tapdavo sudėtingi, ypač dėl to, kad JAV vadovas buvo sulaukęs popiežiaus kritikos dėl savo masinių migrantų deportacijų.

Joe Bidenas (Džo Baidenas), kuris buvo tik antrasis Romos katalikas, užėmęs JAV prezidento postą, pagerbė mirusį popiežių kaip „kitokį nei visi iki jo buvę“.

„Popiežius Pranciškus bus prisimenamas kaip vienas svarbiausių mūsų laikų lyderių, o dėl pažinties su juo esu geresnis žmogus“, – rašė J. Bidenas socialiniame tinkle „X“, pridėdamas savo ir pontifiko nuotrauką.

Valstybės sekretorius Marco Rubio (Markas Rubijas), kuris taip pat yra katalikas, teigė, kad jį nuliūdino žinia dėl netekties, ir pridūrė, kad „meldžiamės kartu su viso pasaulio katalikais už pontifiko sielos ramybę ir šį Katalikų Bažnyčios pereinamąjį laikotarpį“.

Pasisakė ir aukščiausi Kongreso vadovai – senatorius demokratas Chuckas Schumeris (Čakas Šumeris) pažymėjo mirusio popiežiaus „atjautą ir meilę likimo nuskriaustiems“.

„Jo pontifikatas bus prisimenamas kaip šviesos ir vilties švyturys prieš tamsą. Mano maldos yra su milijardais žmonių, kurie šiandien gedi dėl jo netekties“, – teigė jis.

Aukščiausio rango Atstovų Rūmų demokratas Hakeemas Jeffriesas (Hakimas Džefrisas) sakė, kad popiežius „nuolankiai“ tarnavo vargšams, o 2015-ųjų Pranciškaus kreipimąsi į bendrą Kongreso sesiją prisiminė kaip „triumfuojantį, dvipartinį“ įvykį.

Buvusi viceprezidentė Kamala Harris (Kamala Haris), kuri lapkritį prezidento rinkimuose pralaimėjo D. Trumpui, pagerbė popiežių Pranciškų kaip „lyderį vizionierių, kuris savo gyvenimą paskyrė tarnystei ir teisingumui“.

„Jis skatino mus saugoti mūsų planetą, pasisakė už įtraukesnę bažnyčią ir rūpinosi visais Dievo vaikais, ypač pažeidžiamiausiais iš mūsų“, – rašė ji „X“.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas antradienį pareiškė, kad dalyvaus Velykų pirmadienį 88-erių mirusio popiežiaus Pranciškaus laidotuvėse. „Dalyvausime popiežiaus laidotuvėse, kaip ir pridera“, – sakė jis žurnalistams.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis dalyvaus popiežiaus Pranciškaus, mirusio išvakarėse, laidotuvėse, antradienį naujienų agentūrai AFP sakė šaltinis prezidentūroje. "Prezidento biuras laukia popiežiaus laidotuvių datos ir rengiasi prezidento vizitui į Romą, kad atsisveikintų su pontifiku", - nurodė šaltinis.

Kinijos užsienio reikalų ministerija antradienį pareiškė užuojautą dėl popiežiaus Pranciškaus mirties. „Pastaraisiais metais Kinija ir Vatikanas palaikė konstruktyvius ryšius ir vykdė draugiškus mainus“, – sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Guo Jiakunas.

„Kinija yra pasirengusi dėti bendras pastangas su Vatikanu, kad skatintų nuolatinį Kinijos ir Vatikano santykių gerinimą“, – pridūrė Guo Jiakunas.

1951-aisiais komunistinė Kinija nutraukė ryšius su Šventuoju Sostu ir privertė katalikus rinktis tarp narystės valstybinėje Kinijos katalikų patriotinėje asociacijoje ir nesankcionuotų bažnyčių, ištikimų popiežiui.

Tačiau valdant Pranciškui Kinija ir Vatikanas 2018-aisiais pasirašė susitarimą, pagal kurį tiek Pekinas, tiek Šventasis Sostas gali turėti balso teisę skiriant vyskupus, taip bandydami panaikinti schizmą 12 mln. gyventojų turinčioje Kinijos katalikų bendruomenėje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Velnias raudonsnukis

atsiunte i Vatikana savo apšepusį pavaduotoja ir popiezius numire , pamates toki vaiduokli. O dabar ir pats velnio rinkeju isrinktasis nori atvykti i laidotuves- nepagerbs toks narcizas popieziaus.
0
-1
Kas tave ten kvies, gluše tu

Ten ligoniai nebus kviečiami.
0
-1
,

tikiuosi išaiškins susirinkusiems,kad dievas sukūrė tik dvi lytis-vyrą ir moterį..ir kad pedofilija yra nusikaltimas
1
0
Visi komentarai (6)