D. Tuskas: ES pasiruošusi pradėti ,,Brexit“ procesą netgi šiandien Pereiti į pagrindinį turinį

D. Tuskas: ES pasiruošusi pradėti ,,Brexit“ procesą netgi šiandien

2016-06-28 11:46
BNS inf.

Europos vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas pranešė, kad Europos Sąjunga rugsėjo mėnesį surengs susitikimą Slovakijos sostinėje Bratislavoje, kuriame bus svarstoma Bendrijos ateitis po to, kai Britanija nusprendė iš jos pasitraukti.

Donaldas Tuskas
Donaldas Tuskas / Scanpix nuotr.

Kalbėdamas Briuselyje D.Tuskas sakė, jog blokas negalės pradėti derybų dėl Britanijos išstojimo tol, kol britų vyriausybė pati oficialiai nepaskelbs apie savo ketinimą pasitraukti. Tai yra „vienintelis teisėtas būdas“, pareiškė jis.

„Aš pasiūlysiu mums surengti neformalų lyderių susitikimą rugsėjo mėnesį, nes mums reikia kelių savaičių pasiruošti. Galbūt geriausia vieta jam būtų Bratislava“, – sakė D.Tuskas, turėdamas omenyje Slovakijos, kuri tuo metu pirmininkaus Europos Sąjungai, sostinę.

D.Tuskas taip pat pažymėjo, kad Briuselis pasiruošęs kad ir „šiandien“ pradėti derybas su Britanija dėl jos išstojimo iš Europos Sąjungos.

„Europa pasiruošusi pradėti skyrybų procesą netgi šiandien – be jokio entuziazmo, kaip galit įsivaizduoti. Tai nėra scenarijus, apie kurį svajojome“, – žurnalistams sakė D.Tuskas, atvykęs į Bendrijos viršūnių susitikimą Briuselyje, kuriame dominuos „Brexit“ tema.

Ragina nedelsiant trauktis

Europos Parlamentas antradienį paragino Didžiąją Britaniją nedelsiant pradėti pasitraukimo iš Europos Sąjungos procesą po praėjusį ketvirtadienį įvykusio istorinio referendumo, kuriame rinkėjai nubalsavo už išstojimą iš Bendrijos.

„Žmonių pareikšta valia turi būti visapusiškai gerbiama, pradedant nuo skubaus (Lisabonos sutarties) 50-ojo straipsnio inicijavimo“, – rašoma rezoliucijoje, kurią neeiliniame posėdyje priėmė Europos įstatymų leidėjai. 

Už šio dokumento priėmimą pasisakė 395 europarlamentarai, 200 balsavo prieš, 71 susilaikė.

Britanijos vyriausybė turi inicijuoti Lisabonos sutarties 50–ąjį straipsnį ir tokiu būdu pradėti iki dvejų metų truksiantį procesą, per kurį būtų deramasi dėl pasitraukimo sąlygų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra