Dar vienas Pietų Korėjos lyderės skandalas: kam prezidentūra pirko „Viagros“? | KaunoDiena.lt

DAR VIENAS PIETŲ KORĖJOS LYDERĖS SKANDALAS: KAM PREZIDENTŪRA PIRKO „VIAGROS“?

  • 0

Pietų Korėjos prezidentės Park Geun-hye ( Pak Gjunhė) biuras trečiadienį patvirtino opozicijos parlamentaro pranešimus, kad prezidentūra gruodžio mėnesį nupirko maždaug 360 įvairių pavadinimų tablečių nuo erekcijos sutrikimų, įskaitant „Viagrą“.

Pranešimas internete sukėlė tikrą audrą, bet Park Geun-hye biuras nurodė, kad „mėlynųjų piliulių“ Mėlyniesiems rūmams reikėjo kaip priemonės nuo kalnų ligos prezidentės padėjėjams ir darbuotojams per prezidentės vizitus Etiopijoje, Ugandoje ir Kenijoje, kurių sostinės yra įsikūrusios 1–2 km virš jūros lygio.

Tačiau galiausiai piliulės nebuvo panaudotos, sakė Mėlynųjų rūmų atstovas Jung Youn-kukas (Čung Junkukas). Pietų Korėjos gydytojai kartais išrašo „Viagra“ tipo vaistų alpinistams, nes manoma, kad šie vaistai slopina kalnų ligos simptomus.

Triukšmas dėl „Viagros“ yra dar vienas didžiulio prezidentę įtraukusio politinio skandalo posūkis.

Park Geun-hye gresia apkalta, kurią stumia opozicinės partijos ir kai kurie jos pačios partijos „Saenuri“ nariai. Įtariama, kad prezidentė leido oficialaus posto neturinčiai patikėtinei manipuliuoti vyriausybiniais reikalais ir neteisėtai sukaupti turtus.

Skandalas, pasak kritikų, pakerta šalies demokratiją.

Sekmadienį prokurorai sakė manantys, kad Park Geun-hye sąmoningai slapta dalyvavo nusikalstamoje ilgametės draugės Choi Soon-sil (Čoi Sunsil) ir dviejų savo padėjėjų veikloje. Įtariama, kad šie asmenys spaudė vietos bendroves aukoti dešimtis milijonų dolerių Choi Soon-si kontroliuotiems ne pelno fondams ir kompanijoms.

Choi Soon-sil taip pat kaltinama kišimusi į valstybės reikalus.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS