Dauguma amerikiečių mano, kad D. Trumpui metas pripažinti pralaimėjimą rinkimuose | KaunoDiena.lt

DAUGUMA AMERIKIEČIŲ MANO, KAD D. TRUMPUI METAS PRIPAŽINTI PRALAIMĖJIMĄ RINKIMUOSE

Apie 58 proc. amerikiečių mano, kad dabartiniam JAV prezidentui Donaldui Trumpui atėjo metas pripažinti savo pralaimėjimą lapkričio pradžioje įvykusiuose valstybės vadovo rinkimuose.

Tai rodo tyrimų tarnybos „Harvard-Harris“ surengtos apklausos rezultatai, kuriuos pirmadienį paskelbė laikraštis „The Hill“.

Beveik du trečdaliai tyrimo dalyvių įsitikinę, kad balsavimas buvo sąžiningas ir pergalę rinkimuose iškovojo demokratas Joe Bidenas. Bet šios nuomonės daugiausia laikosi Demokratų partijos šalininkai. Tarp respondentų, remiančių respublikonus, du iš trijų nelaiko praėjusių rinkimų teisingais, o 70 proc. pareiškė, kad D. Trumpas neturi pripažinti pralaimėjimo.

Beveik 30 proc. apklausos dalyvių pažymėjo, jog, priimdami sprendimą, už ką balsuoti per rinkimus, jie pirmiausia orientavosi į kovos su pandemija klausimus, 26 proc. – į ekonominius aspektus, o 14 proc. – į kandidato asmenybę.

„Rinkėjai laiko J. Bideną akivaizdžiu nugalėtoju lenktynėse, kurių baigtį nulėmė blogi D. Trumpo darbo (kovoje su virusu) rezultatai. Rinkėjai tikisi, kad kova su Covid-19 taps svarbiausiu J. Bideno administracijos prioritetu“, - pareiškė leidiniui tarnybos „Harvard-Harris“ vadovas Markas Pennas.

Apklausa buvo surengta lapkričio 17-19 dienomis, joje dalyvavo 2 205 įregistruoti rinkėjai.

Lapkričio 3 d. įvyko JAV prezidento rinkimai. J. Bidenas užsitikrino daugiau kaip 270 rinkikų balsų, reikalingų pergalei. Tačiau antros kadencijos siekiantis respublikonas D. Trumpas atkakliai tvirtina apie plataus masto sukčiavimą rinkimuose ir atsisako pripažinti savo pralaimėjimą. Jo kampanija pateikė teisinius ieškinius keliose valstijose.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

kaunas

Kodėl nerašot, jog Sorosas areštuotas dėl rinkimų klastojimo...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS