E. Macronas teigia norintis, kad pensijų reforma užbaigtų „demokratinę kelionę“ | KaunoDiena.lt

E. MACRONAS TEIGIA NORINTIS, KAD PENSIJŲ REFORMA UŽBAIGTŲ „DEMOKRATINĘ KELIONĘ“

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) nori, kad jo pensijų reforma „užbaigtų savo demokratinę kelionę“, sakoma jo biuro pareiškime, atsiųstame naujienų agentūrai AFP sekmadienį.

Prieštaringai vertinamas teisės aktas, dėl kurio kelis mėnesius vyko protestai parlamente ir gatvėse, pirmadienį bus priimtas parlamente, jei nebus priimtas vienas iš dviejų nepasitikėjimo vyriausybe pareiškimų.

„Po kelis mėnesius trukusių politinių ir socialinių konsultacijų ir daugiau nei 170 valandų trukusių diskusijų, po kurių [abeji parlamento rūmai] balsavo dėl kompromisinio teksto...“, E. Macronas išreiškė pageidavimą, kad „tekstas dėl pensijų galėtų užbaigti savo demokratinę kelionę su pagarba visiems“.

E. Macrono reforma pensinis amžius didinamas nuo 62 iki 64 metų, taip pat didinamas metų, kuriuos žmonės turi mokėti į sistemą, kad gautų visą pensiją, skaičius.

Praėjusią savaitę priimtas vyriausybės sprendimas taikyti Konstitucijos 49 straipsnio 3 dalį ir priversti parlamentą priimti įstatymo projektą be balsavimo sukėlė pyktį gatvėse po kelias savaites trukusių daugiausia taikių protestų ir streikų prieš šiuos planus.

Reaguodamas į vyriausybės reformai pritariančių deputatų bauginimo veiksmus ir smurtinius protestus, per kuriuos šį savaitgalį buvo užpulti oficialūs pastatai, E. Macrono biuras pareiškime pridūrė, kad prezidentas remia vyriausybės priemones, kuriomis siekiama apsaugoti išrinktus atstovus.

Du vadovaujantys dešiniosios Respublikonų partijos, kurios lyderis pareiškė, kad nepalaikys nepasitikėjimo pareiškimo, nariai pranešė, kad sekmadienį jiems buvo grasinama ir jie buvo bauginami.

Jei nepasitikėjimas vyriausybe bus atmestas, o dauguma stebėtojų tikisi, kad taip ir nutiks, kairiojo sparno deputatai pareiškė, kad kreipsis į Konstitucinę tarybą, kad užginčytų tai, kaip vyriausybė prastūmė reformą.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS