Reguliuotoja nubaudė „Stellantis“ grupę, „Ford Motor“, BMW, „Mitsubishi“, „Honda“, „Hyundai“ ir „Kia“, „Jaguar Land Rover“ ir „Tata“, „Mazda“, „Opel“, „General Motors“, „Suzuki“, „Toyota“, „Volkswagen“, „Volvo“, „Renault“, „Nissan“.
Gamintojai sudarė antikonkurencinius susitarimus, kad išvengtų mokėjimų automobilių ardytojams ir neteiktų informacijos, kuri automobilio dalis tinkama perdirbimui, nurodė EK.
„Ėmėmės ryžtingų veiksmų prieš bendroves, kurios susitarė užkirsti kelią konkurencijai perdirbimo srityje“, – pareiškime, kuriame paskelbta apie baudas, pažymėjo Europos Sąjungos antimonopolinės politikos vadovė Teresa Ribera.
Kartelį atskleidė jame taip pat dalyvavusi „Mercedes-Benz“, kuri už bendradarbiavimą su valdžios institucijomis išvengė 35 mln. eurų baudos.
Automobilių pramonės lobistinė grupė ACEA, kuri veikė kaip tarpininkė, organizavo gamintojų susitikimus ir kontaktus, skelbia EK.
Reguliuotoja pridūrė, kad visos bendrovės pripažino savo dalyvavimą, prisiėmė atsakomybę, pripažino, kad pažeidimo „neturėjo būti“, bet teigė, jog jis „nepadarė žalos vartotojams ir nestabdė naujovių“.
Pagal ES taisykles automobilių savininkai turi turėti galimybę nemokamai atsikratyti senų ar sugadintų automobilių, kurie nebetinkami naudoti, priduodami ardytojams, kurių atitinkamas išlaidas turi padengti gamintojai. Be to, automobilių pirkėjai turi būti informuojami apie naujų automobilių „perdirbimo efektyvumą“.
Panašias išvadas padarė ir Jungtinės Karalystės Konkurencijos ir rinkų tarnyba (CMA), kuri 10-iai gamintojų ir dviem prekybos organizacijoms skyrė baudų už daugiau kaip 77 mln. svarų sterlingų (beveik 93 mln. eurų).
Naujausi komentarai