ES rekomenduoja be būtino reikalo nevykti į JK | KaunoDiena.lt

ES REKOMENDUOJA BE BŪTINO REIKALO NEVYKTI Į JK

Europos Sąjunga antradienį rekomendavo visoms 27 savo narėms iki atskiro pranešimo raginti savo žmones be būtino reikalo nevykti į Jungtinę Karalystę ir nekeliauti iš jos.

ES šalims įvedant suvaržymus kelionėms iš JK dėl Anglijoje aptikto naujos atmainos koronaviruso, Europos Komisija paragino valstybes nares koordinuoti veiksmus, bet netrukdyti JK ar Europoje esantiems žmonėms sugrįžti į savo namus.

Kaip sakė ES teisingumo komisaras Didier Reyndersas, „valstybės narės turėtų imtis koordinuotų veiksmų, kad nevyktų nebūtinos kelionės tarp JK ir ES“.

„Tuo pačiu metu visiškas kelionių draudimas neturėtų trukdyti tūkstančiams ES ir JK piliečių grįžti į savo namus“, – pažymėjo komisaras.

Pasak EK, į savo šalį ar pagrindinę gyvenamąją vietą grįžti norintys žmonės turėtų turėti galimybes tai padaryti, jei pateikia neigiamą COVID-19 testo atsakymą arba karantinuojasi.

Jokie kelionių draudimai neturėtų būti taikomi transporto darbuotojams, kertantiems sieną į laivą, kelių transporto priemonę, lėktuvą ar iš jų. Medicinos darbuotojai, kurių darbas laikomas būtinu kovojant su pandemija, turėtų keliauti laisvai be reikalavimų karantinuotis, jei per 72 val. prieš kelionę testais buvo patvirtinta, kad jie neužsikrėtę virusu.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS