Estija laikinai nenaudos „Johnson & Johnson“ vakcinos nuo COVID-19 | KaunoDiena.lt

ESTIJA LAIKINAI NENAUDOS „JOHNSON & JOHNSON“ VAKCINOS NUO COVID-19

Estija laikinai nenaudos „Johnson & Johnson“ vakcinos nuo pandeminio koronaviruso, pranešė šalies sveikatos apsaugos ir darbo ministras Tanelis Kiikas (Tanelis Kykas).

Šią savaitę Estija gaus 2,4 tūkst. šios vakcinos dozių; jomis planuota skiepyti Talino ir Tartu gyventojus, turinčius atramos ir judėjimo sistemos sutrikimų, taip pat hospitalizuotus pacientus, ketvirtadienį pranešė transliuotojo ERR portalas.

„Estija atidės šios vakcinos naudojimą“, – šalies televizijai sakė T. Kiikas.

JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) ir Ligų kontrolės centrai (CDC) antradienį rekomendavo sustabdyti skiepijimą „Johnson & Johnson“ vakcina nuo COVID-19, kol vertinami „galimai reikšmingi“ pranešimai apie retų kraujo krešulių susidarymo smegenyse atvejus.

Po to „Johnson & Johnson“ pranešė, kad „priėmė sprendimą prevenciškai atidėti savo vakcinos platinimą Europoje“.

Europos vaistų agentūra (EVA) trečiadienį pažadėjo ateinančią savaitę pateikti rekomendaciją dėl „Johnson & Johnson“ vakcinos.

Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys trečiadienį sakė, kad skiepijimas „Johnson & Johnson“ vakcina šalyje kol kas nebus pradėtas.

Lietuvą antradienį pasiekė pirmosios 4,8 tūkst. dozių J&J vakcinos nuo COVID-19.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Ar tai "melagiena"?

Amerikiečių medicinos prekių milžinės „Johnson & Johnson“ (J&J) gamykloje Baltimorėje nebebus gaminama „AstraZeneca“ vakcina nuo koronaviruso, šeštadienį pranešė dienraštis „The New York Times“. Cituodamas kompanijos pareiškimą laikraštis nurodė, kad J&J rangovės „Emergent BioSolutions“ gamykla nuo šiol specializuosis savo vakcinos gamyboje. Tokiu žingsniu siekiama išvengti šią savaitę padarytos klaidos, dėl kurios buvo pripažinti netinkamomis 15 mln. vakcinos dozių. Buvo pranešta, kad gamyklos darbuotojai atsitiktinai supainiojo J&J vakcinos nuo COVID-19 ir kito preparato ingredientus, o gautas produktas neatitiko reikalavimų, todėl nebuvo leista jo naudoti. „Johnson & Johnson“ prisiėmė visą atsakomybę už tą incidentą. Įdomios paralelės. 1) Nebebus gaminama „AstraZeneca“ vakcina; 2) Gamyklos darbuotojai atsitiktinai supainiojo J&J vakcinos nuo COVID-19 ir kito preparato ingredientus 3) Gautas produktas (15 mln. dozių???) neatitiko reikalavimų. Tai kas supainiota ir kas nebus gaminama

SUSIJUSIOS NAUJIENOS