Estijoje planuojamas referendumas dėl santuokos apibrėžimo | KaunoDiena.lt

ESTIJOJE PLANUOJAMAS REFERENDUMAS DĖL SANTUOKOS APIBRĖŽIMO

Estijos valdančiosios koalicijos partijų lyderiai ketvirtadienį pasirašė bendrą pareiškimą, kad kitų metų pavasarį turi būti surengtas referendumo santuokos apibrėžimo klausimu.

„Visuotinis balsavimas gali būti surengtas tik ieškant sąlyčio taško, ramiai ir be visuomeninių grupių provokavimo. Neleisime žeminti nė vieno žmogaus orumo ar ko nors pulti. Koalicija vienareikšmiškai nepritaria neapykantos kurstymui. Norime surengti kampaniją sutelkdami dėmesį į argumentus,... vengdami įžeidinėjimo ir grasinamos retorikos bei elgesio“, – pareiškime nurodo Centro partijos, Konservatorių liaudies partijos ir „Tėvynės“ lyderiai.

Pareiškimą, priimtą dėl vidaus reikalų ministro Marto Helme homofobiškų komentarų kilus vyriausybės krizei, perskaitė Centro partijos pirmininkas premjeras Juri Ratas.

Praėjusią savaitę interviu „Deutsche Welle“ aiškindamas, kodėl Estijos vyriausybė ketina surengti referendumą, ar konstitucijoje turi būti įtvirtintas santuokos, kaip vyro ir moters sąjungos, apibrėžimą, M. Helme pareiškė, jog „valstybė negali išlikti be vaikų ir be moralės“.

Ministras sakė esąs „nedraugiškai“ nusiteikęs homoseksualų atžvilgiu ir patarė seksualinėms mažumoms „bėgti į Švediją“, „kur visi visi į jas žiūri mandagiau“.

Tokie jo komentarai išprovokavo daugelio politikų ir visuomenininkų nepasitenkinimą, taip pat sukėlė krizę pačioje valdančiojoje koalicijoje. J. Ratas sukritikavo M. Helme pareiškimus, o opozicijos lyderiai pareikalavo ministro atsistatydinimo.

Prezidentė Kersti Kaljulaid sekmadienį pareiškė, kad „tokių pažiūrų ministras nėra tinkamas Estijos Respublikos vyriausybei“. Jos teigimu, „Estijos žmonės nusipelnė geresnio“.

Daug politikų ir LGBT bendruomenės atstovų pareikalavo atsisakyti referendumo, kurio surengimas buvo įtrauktas į koalicijos sutartį formuojant vyriausybę.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Senis

Baisu turėti savo nuomonę, dar baisiau mėginti ją paviešinti. Tai kur ta žodžio laisvė?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS