Estų europarlamentaras nominavo D. Trumpą Nobelio taikos premijai | KaunoDiena.lt

ESTŲ EUROPARLAMENTARAS NOMINAVO D. TRUMPĄ NOBELIO TAIKOS PREMIJAI

Estų europarlamentaras Jaakas Madisonas (Jakas Madisonas) pasiūlė buvusį JAV prezidentą Donaldą Trumpą (Donaldą Trampą) kandidatu Nobelio taikos premijai gauti.

„Atsižvelgdamas į faktą, kad kandidatus Nobelio taikos premijai gauti gali siūlyti ir parlamento nariai, pasinaudojau šia galimybe. Galutinis terminas buvo sausio 31-osios vidurnaktis Vidurio Europos laiku, ir padariau tai likus dviem valandoms iki termino pabaigos“, – sakė J. Madisonas iš kraštutinių dešiniųjų Estijos konservatorių liaudies partijos (EKRE).   

„Tikrai nesu vienintelis, pasiūlęs šį konkretų kandidatą, tačiau žinome: kuo daugiau nominuojančių, tuo didesni šansai laimėti“, – parašė europarlamentaras socialiniuose tinkluose.   

Argumentuodamas savo sprendimą teikti D. Trumpo kandidatūrą J. Madisonas nurodė, kad jis yra pirmasis per tris pastaruosius dešimtmečius Jungtinių Valstijų prezidentas, savo kadencijos metu nepradėjęs karo.    

„Be to, jam vadovaujant buvo pasirašyti keli taikos susitarimai Artimuosiuose Rytuose, padedantys užtikrinti stabilumą ir taiką regione. Palaukime ir pamatysime, kam bus skirta Nobelio takos premija“, – sakė J. Madisonas.   

Nobelio taikos premiją nuo 1901 metų teikia Nobelio komitetas Osle fiziniams asmenims ir organizacijoms, kurie, Komiteto nuomone, įnešė ypatingą indėlį stiprinant taiką.

Pagal Nobelio fondo nuostatus, kandidatus gali teikti įvairių šalių nacionalinių parlamentų ir vyriausybių nariai, tarptautinių teismų nariai, universitetų rektoriai, socialinių mokslų, istorijos, filosofijos, teisės ir teologijos profesoriai, taikos ir vidaus politikos mokslinių tyrimų institutų direktoriai, Nobelio taikos premijos laureatai, Nobelio taikos premiją pelniusių organizacijų tarybų nariai, esami ir buvę Nobelio komiteto nariai ar patarėjai.     

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

ALGIS

Ar tai ne Estijos žydas .

kaunas

bravo! taikus baltaodis JAV prezidentas ---vertas Nobelio premijos;;pinigu jam nereikia ,bet tas zmogus vertas garbing vardo

Ginesas

Girdejau, pas mus kazkas kazkokia boba is Baltarusijos pasiule?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS