G. Thunberg: moterims reikia lygybės, o ne sveikinimų | KaunoDiena.lt

G. THUNBERG: MOTERIMS REIKIA LYGYBĖS, O NE SVEIKINIMŲ

Tarptautinę moters dieną klimato aktyvistė Greta Thunberg socialiniuose tinkluose pasidalino mintimis apie pasaulyje vyraujančią moterų nelygybę.

„Pripažįstame, kad šiuolaikinėje visuomenėje toli gražu nėra pasiekta moterų ir vyrų lygybė. Be lyčių lygybės nebus ir klimato teisingumo“, – savo feisbuko įraše teigia septyniolikmetė aktyvistė iš Švedijos.

Anot G. Thunberg, Tarptautinė moters diena neturėtų būti klaidingai suprantama kaip proga aukštinti moteris: tai turėtų būti proga rimtai apsvarstyti, kaip visuomenėje galėtų būti patobulinta lyčių lygybė.

„Mes, moterys, šiandien ir kiekvieną dieną norime ne šventės ar sveikinimų, o lygybės“, – rašo klimato aktyvistė.

Be lyčių lygybės nebus ir klimato teisingumo.

Panašaus pobūdžio žinutėje, paskelbtoje „Instagram“ tinkle, ji pabrėžia dvigubą klimato pokyčių ir moterų nelygybės pasaulio pietuose poveikį. „Mums vis dar liko daug nuveikti“, – pridūrė paauglė.

G. Thunberg pradėjo pasaulinį mokinių judėjimą, kurio tikslas – vietoje ėjimo į pamokas penktadieniais rengti įvairias akcijas dėmesiui į klimato problemas atkreipti. Pirmasis toks mokyklinis streikas surengtas 2018 m. rugpjūtį.

Paauglė tapo pavyzdžiui daugybei mergaičių ir berniukų visame pasaulyje.

Rašyti komentarą
Komentarai (16)

K

Įdomu, kas iš jos išaugs? Tokia infantili, ne pagal amžių atrodo, bet ir elgiasi ne pagal amžių. Kas nors ją užprogramavo?

...

"Kiekvienai bobai - po pimpalą tarp kojų... kaip ir pas mane". :/

Leonas

Vaikui dar daug mokytis reikia. Naudojasi ja ir pačiai gal kažko trūksta. Dabar tik skambūs pareiškimai aktualia tema. Nors ką gali žinoti? Leninas su deklaracijomis sugebėjo pasaulį sujaukti. Nors jis mokėsi tikrai gerai ir nestreikavo, kad neiti į mokyklą. Tas klyksmas apie klimato kaitą tai kaip uždangalas, norint kažką paslėpti. Visi šaukia apie vandenyno taršą, bet kaip tai mažai informacijos apie tuos, kurie veiksmingai su ja kovoja- dirba, nešūkauja gražiose vietose.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS