D. Trumpas pyksta ant legendinio universiteto, kuriame studijavo 162 Nobelio premijos laureatai, už tai, kad jis atsisakė sutikti su priežiūra dėl studentų priėmimo, dėstytojų įdarbinimo ir politinio požiūrio.
„Ir jei Harvardas negalės patvirtinti, kad visiškai laikosi ataskaitų teikimo reikalavimų, universitetas neteks privilegijos priimti užsienio studentus“, – sakoma Krašto saugumo departamento pareiškime.
D.Trumpas trečiadienį toliau kritikavo Harvardo universitetą, kuriam anksčiau yra pagrasinęs dėl federalinio finansavimo ir atleidimo nuo mokesčių.
Harvardas išsiskiria savo pasipriešinimu D. Trumpo bandymams įvesti plataus masto vyriausybinę priežiūrą, nors keletas kitų universitetų pasidavė intensyviam Baltųjų rūmų spaudimui.
„Harvardas nebegali būti laikomas net padoria mokymosi vieta ir neturėtų būti (...) jokiame didžiųjų pasaulio universitetų ar koledžų sąraše“, – savo socialiniame tinkle „Truth Social“ pareiškė D. Trumpas.
„Harvardas yra POKŠTAS, moko neapykantos ir kvailumo ir neturėtų gauti federalinio finansavimo“, – tvirtino JAV prezidentas.
Antradienį D. Trumpas sakė, kad Harvardas „turėtų prarasti atleidimo nuo mokesčių statusą ir būti apmokestintas kaip politinis subjektas“, jei nepaklus jo reikalavimams.
Anksčiau skelbta, kad elitiniam JAV Harvardo universitetui buvo įšaldytas 2,2 mlrd. dolerių (1,93 mlrd. eurų) federalinis finansavimas, kai jis atmetė daugybę reikalavimų, kuriais, Baltųjų rūmų teigimu, siekiama kovoti su antisemitizmu universitetų miesteliuose.
Kaltinimai antisemitizmu motyvuojami pernai studentų miesteliuose vykusiais protestais prieš Izraelio karą Gazos Ruože.
Naujausi komentarai