Į Lenkiją vėl atvyksta daugiau ukrainiečių nei išvyksta | KaunoDiena.lt

Į LENKIJĄ VĖL ATVYKSTA DAUGIAU UKRAINIEČIŲ NEI IŠVYKSTA

Lenkijos penktadienio duomenys rodo, kad į Lenkiją atvykstančių ukrainiečių skaičius vėl viršijo grįžtančiųjų atgal skaičių – mėnesį trukusi tendencija pasikeitė.

Lenkijos pasienio tarnybos duomenimis, jau porą dienų į Lenkiją atvyksta vidutiniškai 3 tūkst. daugiau ukrainiečių nei išvyksta. Vasario 24-ąją Rusijai įsiveržus į Ukrainą, ukrainiečiai būriais bėga į Europos Sąjungos valstybę Lenkiją. Kartais per dieną atvykdavo net 140 tūkst. jų, sakė pasieniečių atstovė Anna Michalska. Karui užsitęsus antplūdis galiausiai sulėtėjo, o gegužės viduryje daugiau ukrainiečių paliko Lenkiją nei atvyko – taip buvo iki šios savaitės.

Pokytis įvyko Rusijai toliau bombarduojant Ukrainos miestus ir naikinant infrastruktūrą, įskaitant Kremenčiuko naftos perdirbimo gamyklą – ją sugriovus tūkstančiai žmonių liko be darbo, teigė Natalija Pančenko, Ukrainą remiančios piliečių iniciatyvos „Euromajdan Warszawa“ vadovė. „Laikui bėgant net ir labiausiai susilaikančiųjų nervai neišlaiko“, – naujienų agentūrai AFP sakė ji. N. Pančenko sakė tiksliai nežinanti, kodėl pastaruoju metu atvykėlių skaičius padidėjo.

Laikui bėgant net ir labiausiai susilaikančiųjų nervai neišlaiko.

A.Michalska sakė nemananti, kad pokytis toks didelis, jog būtų reikšmingas. Tik devyni procentai į Lenkiją atvykstančių ukrainiečių sako, jog bėga nuo karo namuose, pridūrė ji.

Ketvirtadienį į Lenkiją pateko 27 500 žmonių iš Ukrainos, 24 400 kirto sieną priešinga kryptimi, pranešė pasieniečiai. Trečiadienį atvyko 26 300 ukrainiečių ir 23 500 išvyko.

Pokytį pastebėjo ir Ukrainos pasieniečiai. Pasak jų, 45 tūkst. žmonių ketvirtadienį išvyko iš Ukrainos per vakarines jos sienas, daugiau nei 25 tūkst. jų atvyko į Lenkiją. Į Ukrainą atvyko 40 tūkst., 37 tūkst. jų buvo Ukrainos piliečiai.

Gairės: Lenkija, ukrainiečiai, karas Ukrainoje
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS