Irano vadovo kalba pasipiktinusios Vakarų delegacijos paliko Asamblėjos salę (papildyta) | KaunoDiena.lt

IRANO VADOVO KALBA PASIPIKTINUSIOS VAKARŲ DELEGACIJOS PALIKO ASAMBLĖJOS SALĘ (PAPILDYTA)

Irano vadovas Mahmoudas Ahmadinejadas ketvirtadienį sukėlė pasipiktinimo audrą, Jungtinių Tautų susitikime pareiškęs, jog dauguma žmonių mano, kad JAV vyriausybė surengė rugsėjo 11-osios atakas.

Protestuodamos prieš šį M.Ahmadinejado pasisakymą, iš JT Generalinės Asamblėjos posėdžių salės išėjo Vakarų šalių delegacijos.

M.Ahmadinejadas tai pareiškė netrukus po to, kai JAV prezidentas Barackas Obama pasiūlė Iranui derybomis išspręsti problemą dėl šiitiškos respublikos branduolinių ambicijų.

Vakarų šalių atstovai kartu su Jungtinių Valstijų delegacija pasipiktinę paliko posėdžių salę po M.Ahmadinejado komentarų apie "al Qaeda" atakas prieš Pasaulio prekybos centrą, stovėjusį vos už šešių kilometrų nuo JT būstinės.

Iš salės išėjo ir visos Europos Sąjungos (ES) delegacijos.

Irano lyderis sakė, jog esama teorijos, kad "kai kurie segmentai" JAV vyriausybėje organizavo rugsėjo 11-osios atakas, siekdami išgelbėti smunkančią Amerikos ekonomiką ir susigrąžinti jos įtaką Artimuosiuose Rytuose, kad taip pat apsaugotų sionistų režimą.

"Dauguma Amerikos žmonių, taip pat kitos tautos ir politikai pritaria tokiam požiūriui", - sakė M.Ahmadinejadas, kreipdamasis į šokiruotus Asamblėjos delegatus.

Irano prezidentui dar nebaigus pasisakymo, JAV delegacija paskelbė jo kalbą smerkiantį pareiškimą.

"Užuot atstovavęs Irano žmonių siekiams ir gerai valiai, ponas M.Ahmadinejadas vėl žeria begėdiškas sąmokslo teorijas ir antisemitines užgaules, kurios yra tokios pat niekingos bei absurdiškos, kaip ir nuspėjamos", - sakė JAV misijos Jungtinėse Tautose atstovas spaudai Markas Kornblau.

Šiųmetinėje M.Ahmadinejado kalboje taip pat buvo gausu išpuolių prieš izraeliečius, kuriuos jis vadino "sionistais".

M.Ahmadinejadas pažėrė kritikos galingosioms pasaulio valstybėms už tai, kad jos mėgina priversti Iraną nutraukti savo branduolinę programą, kaltindamas jas atominės energetikos monopolizavimu. Pasak Irano prezidento, šios šalys išlaiko, plečia ir modernizuoja savo branduolinius arsenalus.

M.Ahmadinejadas sakė, kad 2011-ieji turi būti paskelbti branduolinio nusiginklavimo metais su šūkiu: "Atominė energetika - visiems, branduoliniai ginklai - niekam".

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS