Išrinktoji EK vadovė ragina Europą keisti prieglobsčio prašymo taisykles | KaunoDiena.lt

IŠRINKTOJI EK VADOVĖ RAGINA EUROPĄ KEISTI PRIEGLOBSČIO PRAŠYMO TAISYKLES

  • 7

Išrinktoji Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Ursula fon der Lajen) per penktadienį surengtą kelionę į Italiją paragino ES sudaryti „naują paktą“ dėl migracijos, Romai reikalaujant, kad kitos Europos šalys priimtų daugiau prieglobsčio prašytojų.

„Norėčiau pasiūlyti naują paktą dėl migracijos ir prieglobsčio prašymo, nes manau, kad reikalingas naujas požiūris į migraciją“, – kalbėjo U. von der Leyen per spaudos konferenciją, surengtą po pasitarimo su Italijos premjeru Giuseppe Conte (Džuzepe Konte).

„Žinome, kad migracija niekur nedings – ji yra neatsiejama globalizuoto pasaulio dalis. Mums reikalingos procedūros, kurios būtų vienu metu veiksmingos ir humaniškos“, – pabrėžė ji.

Roma jau ilgą laiką ragina peržiūrėti vadinamąsias Dublino prieglobsčio prašymo taisykles, užkraunančias atsakomybę už migrantus šaliai, į kurią jie pirmiausia atvyko.

Italų vyriausybė norėtų, kad likusios ES valstybės sąžiningiau dalintųsi su ja migrantų našta, ir nagrinėtų daugiau atvykėlių prašymų suteikti prieglobstį.

Lapkričio mėnesį pareigas pradėsianti eiti U. von der Leyen pripažino, kad Italija, Ispanija ir Graikija yra „geografiškai pažeidžiamos“. Pasak būsimos EK vadovės, ES turėtų pademonstruoti didesnį solidarumą.

„Būtina pakoreguoti Dublino taisykles, kad migracijos srautai būtų valdomi veiksmingiau“, – pareiškė G. Conte.

„Negalime manyti, kad ši problema yra aktuali tik toms šalims, kur pirmiausia išsilaipina migrantai“, – pridūrė jis.

Italijos populistinė vyriausybė yra uždariusi savo uostus labdaros organizacijų laivams, gelbėjantiems migrantus Viduržemio jūroje. Dabar jiems draudžiama įplaukti į šalies teritorinius vandenis, todėl išgelbėtieji dažnai ilgam laikui įstringa jūroje.

Italų valdžia leidžia atvykėliams išsilaipinti tik tuomet, kai kitos Europos šalys sutinka priimti kurią nors atskirą migrantų grupę.

Vis tik dėl ES vyriausybių smarkiai išsiskiriančių nuomonių migracijos klausimu mėginimai pertvarkyti Dublino taisykles atsidūrė aklavietėje.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Bukite

atidus ir atsargus , kad Lietuvai nebus , kaip nusmukusiai Vokietijai ...

Savast

Atveze emigerius ir kapitona i kaleima,lauktuves namo,laiva konfiskuoti

amerikos ir anglijos globalistai senai sukure plana

kaip europa paverst globalistine -kosmopolitine valstybe ...kurioje angalai visiskai nenori but, todel anglai tare ,,sudie,, europai .....o europieciai dabar tampa naujaisiais indenais, kuriuos vienus ispjaus ,kitus isdulkys ,treti siukslynuose kapstysis ,o amerikonu ir anglu suvezti varvarai is treciu saliu padarys toky paty pederastiny ,narkomanu ir banditu roju europoje --koks jis yra amerikoj...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS