Italija atvykstančius iš kitų ES šalių įpareigos karantinuotis | KaunoDiena.lt

ITALIJA ATVYKSTANČIUS IŠ KITŲ ES ŠALIŲ ĮPAREIGOS KARANTINUOTIS

Italija įves penkių dienų karantiną į šalį iš kitų Europos Sąjungos valstybių atvykstantiems vietos gyventojams ir užsieniečiams, antradienį pranešė šaltinis Sveikatos apsaugos ministerijoje.

Sveikatos apsaugos ministras Roberto Speranza (Robertas Speranca) vėliau antradienį turėtų patvirtinti šią naują tvarką, nors kol kas neaišku, kada ji įsigalios ir kiek laiko truks.

Didelėje Italijos dalyje toliau galioja griežtos suvaržymo priemonės, šaliai kovojant su trečiąja COVID-19 banga. Visoje šalyje nuo šeštadienio įvedamas trijų dienų Velykų savaitgalio karantinas.

Patvirtinus naują suvaržymo priemonę, visi, atvykstantys iš kitų ES šalių, dar prieš išvykdami į Italiją turės pateikti neigiamą COVID-19 testo atsakymą, o antrą testą padaryti po penkių saviizoliacijos dienų šalyje.

Išimtys bus taikomos tik „įrodytos būtinybės ir skubos“ atvejais, pranešė šaltinis ministerijoje naujienų agentūrai AFP.

Italijoje jau dabar galioja reikalavimas karantinuotis atvykstantiems iš ne ES šalių, iš jų draudžiama įvažiuoti ne Italijos gyventojams.

Tačiau naujoji tvarka, iš pažiūros, skirta ne tik užsieniečiams, bet ir italams, norintiems trumpam ištrūkti į užsienį. Anksčiau vyriausybė patvirtino, kad dabar galiojantys judėjimo suvaržymai netaikomi tais atvejais, kai vykstama į oro uostus.

„Aš negaliu išvykti iš savo savivaldybės, bet galiu skristi į Kanarų salas – tai absurdas“, – sakė Italijos viešbutininkų asociacijos vadovas Bernabo Bocca (Bernabas Boka) italų laikraščiui „Corriere della Sera“ pirmadienį.

Italija buvo pirmoji Europos valstybė, kuriai smogė koronaviruso pandemijos banga. Šalyje iki šiol registruota daugiau nei 108 tūkst. su COVID-19 susijusių mirčių.

Pirmadienio vakarą buvo pranešta, kad per praėjusią parą mirė 417 užsikrėtusiųjų, buvo registruota dar 13 tūkst. naujų užsikrėtimo atvejų.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS