Italijos premjeras dėl migrantų grasina vetuoti ES biudžetą | KaunoDiena.lt

ITALIJOS PREMJERAS DĖL MIGRANTŲ GRASINA VETUOTI ES BIUDŽETĄ

  • 3

Italijos vyriausybės vadovas Matteo Renzi (Matėjas Rencis) antradienį pagrasino vetuoti Europos Sąjungos biudžetą dėl to, kad Italijos kaimynės rodo per mažai solidarumo, šaliai mėginant tvarkytis su didžiuliu migrantų antplūdžiu.

„Mes skiriame Europai 20 mlrd. eurų, kad galėtume susigrąžinti 12 mlrd. Jei Vengrija, Čekija ir Slovakija nori pamokslauti mums apie imigrantus, leiskite mums pasakyti, kad sistema nebeveikia“, – sakė M.Renzi televizijai „Rai 1“.

Paklaustas, ar yra pasirengęs pasinaudoti Italijos teise vetuoti ES biudžetą, premjeras atsakė: „Taip, žinoma“.

M.Renzi pliekė Vidurio Europos šalis, uždariusias savo sienas migrantams ir atsisakančias priimti prieglobsčio prašytojus pagal ES patvirtintą kvotų planą, kuris buvo parengtas siekiant pažaboti Senąjį žemyną užklupusią rimčiausią migracijos krizę nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.

„Jei statote sienas nuo migrantų, galite pamiršti apie Italijos pinigus. Jei ten nekeliaus migrantai, ten nekeliaus ir Italijos pinigai“, – griežtai kalbėjo premjeras. 

Italijos finansų ministras Pieras Carlo Padoanas (Pjeras Karlas Padoanas) antradienį vakare patvirtino, kad vyriausybė gavo Europos Komisijos laišką, kuriame reikalaujama „paaiškinimų“ dėl šalies 2017 metų biudžeto projekto. 

Italija, trečia pagal dydį euro zonos ekonomika, planuoja, kad ateinančiais metais jos biudžeto deficitas sieks 2,3 proc. BVP, t.y., bus gerokai didesnis nei tikisi Briuselis.

Šalis didesnį biudžeto deficitą prognozuoja dėl rugpjūčio pabaigoje įvykusio žemės drebėjimo, nusinešusio beveik 300 gyvybių, taip pat dėl išlaidų, kurių reikės tvarkantis su iš Šiaurės Afrikos per Viduržemio jūrą į šalį plūstančių migrantų srautais.

„Reikalaujami paaiškinimai susiję su „ypatingosiomis išlaidomis“ dėl žemės drebėjimo ir imigracijos“, – sakė P.C.Padoanas.

Į Italiją per šiuos metus atvyko 155 tūkst. migrantų, kurie tapo sunkia našta   perpildytiems priėmimo centrams ir vyriausybės iždui.

Antradienį Italijos pakrančių apsaugos tarnyba, koordinuojanti gelbėjimo operacijas prie Libijos krantų, pranešė, kad tą dieną buvo išgelbėti 500 žmonių, plaukusių keturiomis pripučiamomis valtimis.

Du gelbėtojų laivai surado 13 nuskendusių žmonių – 11 kūnų ištraukė humanitarinės pagalbos organizacijos „Gydytojai be sienų“ (Medecins Sans Frontieres, MSF) laivas, dar du – Maltos patrulinis laivas.

Tuo tarpu Italijos šiaurėje esančios Feraros gyventojai blokavo kelius medinių padėklų barikadomis, kad sutrukdytų atvykti autobusui su 12 migrančių iš Afrikos, kurios turėjo būti apgyvendintos rekvizuotame viešbutyje. 

Vietos pareigūnai galiausiai nusileido ir nuvežė moteris į aplinkinius miestelius.

Feraros gyventojų veiksmai sulaukė ir kritikos, ir pagyrimų Italijoje, kur, kaip ir daugelyje kitų Europos šalių, stiprėja antiimigracinės nuotaikos.

Vietos politikas Alanas Fabbri (Alanas fabris) iš kraštutinių dešiniųjų antiimigracinės Šiaurės lygos padėkojo protestavusiems žmonėms už „demokratiją ir sveiką protą“.   

Tuo tarpu vidaus reikalų ministras Angelino Alfano (Andželinas Alfanas) pareiškė, kad barikados „nedaro garbės mūsų šaliai“.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

...

Tai ar reikia suprast kad tie 'pabėgėliai' - Italijos valstybinis biznis???

DJ

Italijos ir Ispanijos raudoni vynai yra pigos naftos simbaliai ir dėl to nafta pigas iki 9,99 $ už bačką !.

trūksta žodžių

Italai patys graibo afrikiečius vandenyje ir tempiasi į Italiją,tai prie ko kitos ES valstybės?Išgelbėjai afrikiečius ir vežk į tą krantą iš kur jie išvyko,juk graibo juos tai prie Libijos krantų.Koks laras vyksta Afrikoje,kad reikia šimtais tūkstančių juos priimti?Prisivežė patys,tegu ir turisi,tegu negalvoja,kad užkraus kitiems.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS