Izraelyje - „pasaulio pabaigos“ pratybos

Izraelyje - „pasaulio pabaigos“ pratybos

2009-05-31 18:03
Izraelyje - „pasaulio pabaigos“ pratybos
Izraelyje - „pasaulio pabaigos“ pratybos / AFP nuotr.

Izraelis sekmadienį pradėjo didžiausias savo pratybas, kurių metu išbandys gelbėjimo tarnybų pasirengimą galimoms raketinėms atakoms, mirtininkų išpuoliams ir stichinėms nelaimėms.

Penkias dienas truksiančių pratybų metu bus modeliuojami vienu metu smogiami raketiniai smūgiai iš Gazos ruožo, Libano, Sirijos bei Irano. Be to, per šias pratybas Izraelis sumodeliuos koordinuotą atsaką į tai. Per pratybas "Turning Point 3" ("Lūžis 3") bus simuliuojamas gelbėjimo ir medikų tarnybų darbas žemės drebėjimų ir epidemijų metu; pratybose taip pat dalyvaus mokyklos, ministrai ir kitos valstybinės institucijos.

"Vien tai, kad Izraelis rengiasi tokiomis pratybomis, gerina mūsų sugebėjimus geriau ginti savo piliečius ir, galiausiai, mažina grėsmę", - per vyriausybės posėdį sakė premjeras Benjaminas Netanyahu.

Intensyviausiai pratybos vyks antradienį, kai visoje šalyje aidės oro pavojaus sirenos, o piliečiai turės nuskubėti į slėptuves; kai kur - per kelias sekundes ar ne daugiau kaip per tris minutes.

Tokios pratybos pirmą kartą buvo surengtos po 2006 m. liepą ir rugpjūtį vykusio karo su Libano kovotojų grupuote "Hizbollah", kuris atskleidė silpnas žydų valstybės vietas reagavimo į raketines atakas sistemoje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra