J. Bidenas per gimtadienį suteikė „malonę“ kalakutams ir juokavo apie savo amžių | KaunoDiena.lt

J. BIDENAS PER GIMTADIENĮ SUTEIKĖ „MALONĘ“ KALAKUTAMS IR JUOKAVO APIE SAVO AMŽIŲ

  • 0

Padėkos dienos kalakutai Libertis („Laisvė“) ir Belas („Varpas“) pirmadienį suvaidino savo vaidmenį tradiciniame metiniame Baltųjų rūmų renginyje, šiemet sutapusiame su JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) 81-uoju gimtadieniu, ir sulaukė prezidentinės „malonės“, apsaugančios juos nuo likimo tapti kieno nors vakariene.

Iš pradžių J. Bidenas – vyriausias prezidentas per JAV istoriją – pajuokavo apie savo amžių.

„Beje, šiandien mano gimtadienis“, – sakė jis ir informavo, kad prieš renginį svečiai Ovaliajame kabinete jam sudainavo „Su gimimo diena“.

„Tiesiog norėjau, kad žinotumėt: sunku, kai sueina 60. Sunku“, – šmaikštavo jis.

J. Bidenas taip pat pažymėjo, kad Padėkos dienos kalakutas Baltiesiems rūmams dovanojamas jau daugiau kaip septynis dešimtmečius.

„Tai 76-osios šio renginio metinės ir noriu, kad žinotumėt: pirmajame nedalyvavau“, – sakė jis.

Demokratų prezidento amžius tapo problemišku klausimu jam siekiant perrinkimo kitais metais.

Prieš suteikdamas „malonę“ kalakutams, J. Bidenas paskelbė, kad nors Libertis ir Belas yra kilę iš Minesotos, vardai jiems duoti pagal JAV nepriklausomybės simboliu tapusį Laisvės varpą Filadelfijoje.

„Šie paukščiai iš naujo įvertins žodžius „Tegu skamba laisvė“, – kalbėjo J. Bidenas.

Anot prezidento, Liberčiui ir Belui labai patinka Minesotoje išvesti obuoliai „Honeycrisp“, ir kiti dalykai, kuriais garsėja ši Vidurio vakarų valstija: ledo ritulys, tūkstantis ežerų ir prekybos centras „Mall of America“. Minesota yra vadinama 10 tūkstančių ežerų žeme.

Libertis ir Belas pakeliui į Baltuosius rūmus įveikė sunkių kliūčių, toliau kalbėjo J. Bidenas. „Jie turėjo sunkiai dirbti, būti kantrūs, norėti nukeliauti daugiau kaip tūkstantį mylių“, – sakė jis.

Tiesiog norėjau, kad žinotumėt: sunku, kai sueina 60. Sunku.

Jų žygis esą turbūt buvo sunkesnis nei bandymas gauti bilietą į Beyonce (Bejonsės) gastroles „Renaissance“ ar „Britney gastroles – ji toli, [o] šiuo metu Brazilijoje gan šilta“. Prezidentas tikriausiai supainiojo dvi popžvaigždes: Taylor Swift (Teilor Svift) savaitgalį Brazilijoje tęsė savo gastroles „Eras Tour“, o Britney Spears (Britni Spirs) šiuo metu negastroliuoja.

„Žiūrėkit, žmonės. Remdamasis jų įsipareigojimu būti naudingais visuomenės nariais, jiems keliaujant į naujus namus Minesotos universitete (...), šiuo suteikiu malonę Liberčiui ir Belui. Sveikinu, paukščiai!“ – galiausiai paskelbė J. Bidenas.

Tai, kaip prezidentas duoda neoficialią pradžią švenčių sezonui Vašingtone, stebėjo šimtai Pietinėje pievelėje susirinkusių svečių, įskaitant vyriausybės narius ir Baltųjų rūmų darbuotojus su vaikais. Prezidento vaikaičiai Maisy Biden (Meizi Baiden) ir Beau Bidenas (Bo Baidenas) stebėjo iš kuluarų, o po ceremonijos Beau buvo palydėtas paglostyti vieno iš kalakutų.

Vėliau pirmadienį kariškių šeimos prisidėjo prie J. Bideno žmonos Jill (Džil), jai priimant iš Flitvudo Šiaurės Karolinoje atvežtą 5,6 m aukščio dervingąjį kėnį, tapsiantį oficialia Baltųjų rūmų Kalėdų egle.

Steve'as Lykkenas (Stivas Likenas), ne pelno prekybos organizacijos „National Turkey Federation“ pirmininkas ir kalakutienos produktų kompanijos „Jennie-O Turkey Store“ prezidentas, praėjusią savaitę  interviu naujienų agentūrai AP sakė, kad „malonė“ kalakutams yra „puikus būdas pradėti šventinį sezoną ir tikra smagi garbė“.

S. Lykkenas Libertį ir Belą sekmadienį pristatė prabangiame viešbutyje „Willard Intercontinental“ netoli Baltųjų rūmų. Kalakutai į apartamentus atvyko šeštadienį, po raudonojo kilimo ceremonijos JAV sostinėje, į kurią kelias dienas važiavo juodu „Cadillac Escalade“ iš Minesotos.

„Jie buvo auginti kaip visi mūsų kalakutai ir, žinoma, saugomi nuo nepalankių oro sąlygų bei plėšrūnų, galėjo laisvai vaikštinėti, jiems visada būdavo parūpinta vandens ir lesalo“, – sekmadienį sakė S. Lykkenas, Liberčiui ir Belui vaikštinėjant naujai renovuotame viešbučio kambaryje ant plastiko plėvele uždengto kilimo.

Abu kalakutai, patinai, sveriantys maždaug po 19 kg, išsirito liepą Vilmare Minesotoje, kur įsikūrusi „Jennie-O“ būstinė. Paukščiai priklausė vadinamajam prezidento pulkui, sakė S. Lykkenas. Kad kalakutai būtų parengti pirmadienio šurmuliui Baltuosiuose rūmuose, jiems būdavo leidžiama muzika ir kitokie garsai.

„Jie klausydavosi visokios muzikos, kad pasirengtų minioms ir žmonėms (...). Galiu patvirtinti, kad jie iš tikrųjų yra Swift gerbėjai ir kad jiems tikrai patinka dalis Prince'o (Princo) muzikos“ – sakė S. Lykkenas.

„Manau, kad jie absoliučiai pasirengę“, – pridūrė jis.

Tradicija siekia 1947 metus, kai kalakutų augintojams atstovaujanti „National Turkey Federation“ padovanojo Padėkos dienos kalakutą tuometiniam prezidentui Harry Trumanui (Hariui Trumanui).

Tuomet, net dar anksčiau, kalakutas būdavo dovanojamas prezidento šeimai suvalgyti per šventes. Tačiau 9-ojo dešimtmečio pabaigoje tradicija virto antro šanso suteikimo paukščiams ceremonija – dažniausiai linksmu renginiu.

1989-aisiais, netoliese piketuojant gyvūnų teisių aktyvistams, tuometinis prezidentas George'as H. W. Bushas (Džordžas H. V. Bušas) pasakė: „Leiskite man jus ir šį puikų kalakuto patiną patikinti, kad jis neatsidurs ant niekieno vakarienės stalo (...), jam suteikiama prezidento malonė.“

Libertis ir Belas sugrįš į savo gimtąją valstiją ir gyvens Minesotos universiteto Maisto, žemės ūkio ir gamtinių išteklių mokslų koledže.

„Galite įsivaizduoti, kaip puikiai jais rūpinsis studentai, veterinarai, profesoriai ir visi kiti“, – sakė S. Lykkenas.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS