Japonija legalizuos kanapių pagrindu pagamintus vaistus | KaunoDiena.lt

JAPONIJA LEGALIZUOS KANAPIŲ PAGRINDU PAGAMINTUS VAISTUS

  • 4

Japonija priėmė įstatymo projektą, kuriuo siekiama įteisinti kanapių pagrindu pagamintus vaistus.

Visgi siekis pakoreguoti griežtus kovos su narkotikais įstatymus nulėmė sugriežtintą draudimą marihuaną vartoti rekreaciniais tikslais.

Trečiadienį aukštesniuosiuose parlamento rūmuose priimti Japonijos kanapių ir narkotinių medžiagų kontrolės įstatymų pakeitimai sudarys sąlygas panaikinti iš kanapių pagamintų medicininių produktų draudimą.

Kanapių pagrindu pagaminti vaistai, kurių veiklioji medžiaga yra kanabidiolis arba CBD, užsienyje jau naudojami įvairioms ligoms, pavyzdžiui, sunkiai epilepsijai, gydyti.

Tai laimėjimas pacientų grupėms, kovojančioms už tokių vaistų prieinamumą.

Tačiau šiais pakeitimais sugriežtinama ir taip griežta Japonijos politika pačių kanapių atžvilgiu. Marihuanos vartojimas buvo pripažintas nusikaltimu ir taip panaikinta įstatyminė spraga, kurią pareigūnai iš dalies vertina kaip priežastį dėl pastaruoju metu padažnėjusių su šios medžiagos vartojimu ar laikymu susijusių sulaikymų.

Iki pakeitimų marihuanos įkvėpimas buvo techniškai legalus, nors už jos laikymą grėsė laisvės atėmimo bausmė iki penkerių metų.

Ši spraga atsirado siekiant išvengti ūkininkų sulaikymo, jei augindami kanapes jie netyčia įkvėptų psichoaktyvių dūmų.

Tačiau sunerimusios dėl pastaruoju metu padažnėjusių sulaikymų, ypač tarp jaunų žmonių, įskaitant paauglius, valdžios institucijos nusprendė imtis griežtesnių priemonių.

Pagal pakeistus įstatymus asmenims, pagautiems vartojant ar laikant marihuaną, gresia laisvės atėmimo bausmė iki septynerių metų.

Japonijos sveikatos apsaugos ministerijos statistiniai duomenys rodo, kad 2021 metais sulaikymai, susiję su kanapėmis, pasiekė rekordinį skaičių – 5 783. Jų gerokai padaugėjo tarp paauglių ir tarp dvidešimties-trisdešimties metų amžiaus žmonių.

Remiantis 2020 metais policijos atlikto 748 asmenų, sulaikytų dėl marihuanos laikymo, tyrimo duomenimis, beveik 30 proc. jų kaip drąsinantį veiksnį nurodė tai, kad už marihuanos vartojimą nėra griežtai baudžiama.

„Kadangi vis daugiau jaunų žmonių linkę piktnaudžiauti marihuana, tikimės, kad ši pataisa sustabdys šią tendenciją“, – trečiadienį, po to, kai įstatymo projektas buvo patvirtintas parlamente, sakė vyriausybės atstovas Hirokazu Matsuno (Hirokadzus Macunas).

Japonijos kanapių kontrolės įstatymas buvo priimtas 1948 metais, pokarinės JAV okupacijos metu, tačiau tai nėra išskirtinis atvejis Azijoje, kur griežtos bausmės už narkotikų vartojimą yra norma.

Vis dėlto dėl dešimtmečius trukusios atkaklios vyriausybės kovos su neteisėtais narkotikais marihuana Japonijoje smarkiai stigmatizuojama.

Sveikatos apsaugos ministerijos surinktais duomenimis, tik 1,4 proc. žmonių Japonijoje teigia bandę marihuanos. Palyginimui, Prancūzijoje šis skaičius viršija 40 proc., o JAV tai maždaug pusė gyventojų.

Nuo griežtų Japonijos kovos su kanapėmis įstatymų tiesiogiai nukentėjusios yra ir pasaulinio garso žvaigždės, tarp jų ir „bitlas“ Paulas McCartney (Polas Makartnis), kuris 1980 metais praleido devynias dienas areštinėje po to, kai marihuanos buvo rasta jo bagaže.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Xxx

Vaistus gali legalizuoti, bet ne žolę ir narkotikų gamybą.

Senelis ant tanko

Vaistus, bet ne zole tarpuvarteje, kaip svajoja liberastkonservai su "riomeriniais"... Cha cha cha...

o

musu nori tikrus legalizuot ,kurie kur tai guli konfiskuoti ,sulaikyti .
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS