Žala, padaryta dėl organizuotų sukčiavimo schemų, kurias režisuoja nusikalstamos grupuotės, įskaitant jakudzas, pernai pasiekė rekordinę 72,2 mlrd. jenų (500 mln. JAV dolerių) sumą. Vyresnio amžiaus žmonės dažnai yra pagrindiniai skambučių taikiniai, sukčiai prisistato giminaičiais, policininkais ar advokatais, kad įtikintų juos išimti ar pervesti pinigus.
Taigi Osakos valdžia paskelbė nuo rugpjūčio įsigaliosiantį potvarkį, draudžiantį 65 metų ir vyresniems asmenims kalbėti telefonu naudojantis bankomatu.
Įstatymas, pirmasis toks Japonijoje, reikalauja, kad bankomatų operatoriai praneštų savo klientams apie draudimą, pavyzdžiui, iškabindami plakatus ar platindami skrajutes. Tačiau vyresnio amžiaus žmonės ar įstaigos, kurios nesilaikys reikalavimo, nebus baudžiamos. „Kadangi pagyvenę žmonės yra sukčių aukos, o operatoriai, įskaitant bankus, yra mūsų sąjungininkai mėginant užkirsti kelią sukčiavimui, jų bausti nedera“, – penktadienį paaiškino regiono pareigūnas Ryo Hamaoka.
Pasak policijos, Vakarų Japonijoje esanti Osaka pagal organizuotų sukčiavimo atvejų skaičių yra antra po Tokijo.
Pakeistas įstatymas taip pat ragina įmones naudoti dirbtinio intelekto technologiją, padedančią bankomatams aptikti mobiliaisiais telefonais kalbančius klientus.
Viena organizuoto sukčiavimo formų – pasakyti „tai aš“, taip nusikaltėliai apsimeta į bėdą pakliuvusiu šeimos nariu, kad išviliotų pinigus iš aukos. Policija perspėjo, kad vyresnio amžiaus žmonės taip pat gali būti verčiami pasinaudoti bankomatu, kad gautų neegzistuojančius draudimo įmokų ar pensijų „grąžinimus“.
Naujausi komentarai