JAV planuoja sumažinti savo karių skaičių Vokietijoje | KaunoDiena.lt

JAV PLANUOJA SUMAŽINTI SAVO KARIŲ SKAIČIŲ VOKIETIJOJE

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) nurodė Pentagonui per artimiausius mėnesius daugiau kaip ketvirtadaliu sumažinti Vokietijoje laikomų amerikiečių karių kontingentą, penktadienį pranešė dienraštis „The Wall Street Journal“.

Anot leidinio, Vokietijoje nuolat laikomą kontingentą, šiuo metu turintį 34,5 tūkst. karių, Gynybos departamentas turės sumažinti 9,5 tūkst. karių.

„The Wall Street Journal“ rašo, kad taip pat bus nustatyta sąlyga, jog Vokietijoje bet kuriuo metu laikomų JAV karių skaičius neturi viršyti 25 000. Šis skaičius, apimantis tiek nuolat laikomus, tiek rotuojamus karius, būtų dvigubai mažesnis negu iki šiol galiojęs.

Toks žingsnis reikšmingai sumažintų JAV įsipareigojimus Europos gynybai pagal NATO susitarimus, bet jis taip pat gali paveikti Pentagono operacijas, susijusias su Afrika ir Vidurio Rytais.

Baltieji Rūmai ir Pentagonas atsisakė patvirtinti arba paneigti šį pranešimą, paskelbta tvyrant įtampai tarp D. Trumpo administracijos ir sąjungininkų Europoje dėl ilgalaikių bendradarbiavimo susitarimų.

Vašingtonas ypač susirūpinęs dėl Vokietijos, esą nepakankamai finansuojančios savo pačios gynybą.

Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos atstovas Johnas Ullyotas (Džonas Uliotas) savo pranešime rašo, kad D. Trumpas, kaip JAV ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas, visuomet teikia naujus vertinimus dėl Amerikos pajėgų operacijų užsienyje.

„Jungtinės Valstijos išlieka įsipareigojusios dirbti su mūsų stipria sąjungininke Vokietija, kad užtikrintų mūsų abipusę gynybą, taip pat daugelyje kitų svarbių sričių“, – pažymėjo J. Ullyotas.

Gairės: kariai, JAV, vokietija
Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Ruskiai

Rėkia okupant lauk pradėkite kacapai nuo savęs lauk iš mūsų Lietuvos žemių.

Anonimas

O nuotrauka ideta policininku, Dzordzijos valstijos :DD

o

tai ne nuo 1 Trumpo priklauso nes politynius sprendimus sprendzia spec t su kongreso pritarimu analogiskas /turgelis/ ir pasmus?...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS