JK premjerė teigia, kad reikėjo geriau paruošti dirvą mokesčių mažinimui | KaunoDiena.lt

JK PREMJERĖ TEIGIA, KAD REIKĖJO GERIAU PARUOŠTI DIRVĄ MOKESČIŲ MAŽINIMUI

  • 2

Jungtinės Karalystės ministrė pirmininkė Liz Truss (Liz Tras) sekmadienį pripažino, kad turėjo geriau paruošti šalį praėjusį mėnesį priimdama skolų prislėgtą mini biudžetą, kuris sumažino mokesčius turtingiausiems, lėmė tragiškus reitingus ir sukėlė sumaištį rinkoje.

Nepraėjus nė mėnesiui nuo darbo pradžios, bet jau patekusi į gilią krizę, naujoji torių lyderė tvirtino, kad jos prieštaringai vertinami planai sugrąžins JK ekonomikos augimą jai kovojant su didžiausia per dešimtmečius infliacija ir gresiančia recesija.

„Tikrai pritariu mūsų paskelbtam paketui, tačiau pripažįstu, kad turėjome geriau paruošti dirvą“, – prieš valdančiųjų torių metinę konferenciją Birmingame interviu BBC sakė L. Truss ir pridūrė, kad „iš to pasimokė“.

„Turime aiškų planą, kaip įveikti energetikos krizę ir infliaciją, taip pat kaip paskatinti ekonomikos augimą ir pastatyti mus ant kojų ilgalaikėje perspektyvoje“, – pridūrė ji.

Opozicinės partijos, didžioji visuomenės dalis ir net konservatorių parlamento nariai, ypač jos pralaimėjusio varžovo dėl lyderio posto Rishi Sunako (Rišio Sunako) rėmėjai, yra pasibaisėję iždo kanclerio Kwasi Kwartengo (Kvazio Kvartengo) prieš 10 dienų pristatytais pasiūlymais mažinti mokesčius.

Reaguodamos į paketą rinkos smuko, o Anglijos bankas turėjo skubiai įsikišti, kad išgelbėtų į bėdą patekusius pensijų fondus taip paruošdamas dirvą sudėtingam keturių dienų susitikimui Birmingame.

Iš karto po L. Truss BBC eteryje pasirodęs aukšto rango torių parlamento narys Michaelas Gove'as (Maiklas Gouvas) pavadino planus „visiškai“ klaidingais ir sakė, kad reikia „koreguoti įvykių eigą“.

Prieš konferenciją L. Truss ketvirtadienį nutraukė beveik savaitę trukusią tylą duodama interviu regioninėms BBC stotims, kur jos nepatogios tylos pauzės išprovokavo beveik tiek pat žiniasklaidos antraščių, kiek ir jos plano gynimas.

Po to ji davė daugiau interviu, o penktadienį pasirodžiusiame laikraščio straipsnyje pažadėjo tęsti šią politiką, tačiau „geležine ranka“ tvarkyti viešuosius finansus.

„Žinoma, per vidutinės trukmės laikotarpį turime sumažinti skolos santykį su BVP, ir aš turiu planą, kaip tai padaryti“, – sekmadienį pabrėžė lyderė.

Tai buvo jos pirmas pasirodymas tiesioginiame televizijos eteryje prieš nacionalinę Jungtinės Karalystės auditoriją nuo to laiko, kai rugsėjo 23 dieną K. Kwartengas pristatė ginčytinus pasiūlymus, daugybei apklausų parodžius dramatišką jos partijos populiarumo nuosmukį.

Viena sociologinių tyrimų agentūros „YouGov“ penktadienį atlikta apklausa parodė, kad 51 proc. britų mano, jog L. Truss turėtų atsistatydinti, o 54 proc. nori, kad iš posto išeitų K. Kwartengas.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

XXX

Šitas feminizmas prie gero neprives

koncervų blakė

tai panašu į dabartinį populizmą arba manipuliaciją,- reikėjo, galėjo,..

SUSIJUSIOS NAUJIENOS