JT vadovas ragina siekti Venesueloje dialogo, kad būtų išvengta „katastrofos“ | KaunoDiena.lt

JT VADOVAS RAGINA SIEKTI VENESUELOJE DIALOGO, KAD BŪTŲ IŠVENGTA „KATASTROFOS“

  • 0

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas (Antoniju Guterišas) ketvirtadienį paragino Venesueloje siekti dialogo, kad politinė krizė netaptų nebevaldoma, opozicijos lyderiui Juanui Guaido (Chuanui Gvaidai) pasiskelbus laikinuoju šalies vadovu.

„Tikimės, kad dialogas yra įmanomas ir kad išvengsime eskalacijos, kuri lemtų tokį konfliktą, kuris būtų katastrofa Venesuelos žmonėms ir regionui“, – sakė A. Guterresas Davoso ekonomikos forume.

Išvakarėse Venesuelos Nacionalinio Susirinkimo pirmininkas J. Guaido pasiskelbė einančiu šalies prezidento pareigas per didelį opozicijos mitingą prieš valstybės vadovą Nicolas Maduro (Nikolą Madurą).

Jungtinės Valstijos, Brazilija ir virtinė kitų šalių jau išreiškė palaikymą J. Guaido ir pripažino jį laikinuoju Venesuelos prezidentu.

„Suverenios vyriausybės turi galimybę spręsti ką tik jos nori“, – sakė A. Guterresas per tiesioginę transliaciją socialiniame tinkle „Facebook“.

„Nerimaujame dėl (...) Venesuelos žmonių kančių“, – pridūrė jis.

N. Maduro, anksčiau šį mėnesį pradėjęs antrąją šešerių metų kadenciją, vis griežčiau spaudžiamas trauktis iš valdžios. JAV ir dešimtys kitų šalių vyriausybių jo valdymą laiko neteisėtu – iš dalies todėl, kad prezidentas užkirto kelią keliems pagrindiniams opozicijos veikėjams mesti jam iššūkį rinkimuose.

Nors Venesuela kenčia dėl didėjančio maisto stygiaus ir hiperinfliacijos, manoma, kad N. Maduro teberemia kariuomenės vadovybė. Anksčiau kariai lengvai numalšino kelis nedidelius maištus, iš kurių vėliausias įvyko viename Nacionalinės gvardijos dalinyje Karakase.

JAV trečiadienį perspėjo, kad bus svarstomos „visos priemonės“, jeigu N. Maduro panaudos jėgą per šią priešpriešą su opozicijos lyderiais.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS