Jungtinėse Valstijose – COVID-19 atvejų prieaugio ir mirštamumo rekordai | KaunoDiena.lt

JUNGTINĖSE VALSTIJOSE – COVID-19 ATVEJŲ PRIEAUGIO IR MIRŠTAMUMO REKORDAI

  • 1

Jungtinės Valstijos trečiadienį užfiksavo dvigubą niūrų rekordą, per pastarąją parą šalyje nustačius daugiau kaip 250 tūkst. naujų koronavirusinės infekcijos atvejų ir patvirtinus per 3,7 tūkst. anksčiau užsikrėtusių pacientų mirčių, rodo Johnso Hopkinso (Džonso Hopkinso) universiteto paskelbta statistika.

Šalyje jau ilgiau kaip mėnesį stebimas staigus sergamumo COVID-19 didėjimas. Šiuo metu JAV hospitalizuota apie 113 tūkst. koronavirusu užsikrėtusių žmonių – daugiausiai vienu metu nuo pandemijos pradžios, nurodė Sveikatos apsaugos ir žmogiškųjų paslaugų departamentas.

Per pastarąją savaitę koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirčių paros prieaugis jau trečią kartą viršijo 3 000 ribą. Ankstesnis mirštamumo rekordas buvo užfiksuotas balandžio pabaigoje, per COVID-19 pandemijos pirmąją bangą.

Per pastarąsias dvi savaites per parą registruojamų naujų COVID-19 atvejų skaičius 11 dienų buvo didesnis kaip 200 000.

Iki trečiadienio 20 val. 30 min. vietos (ketvirtadienio 3 val. 30 min. Lietuvos) laiku Jungtinėse Valstijose mirė 3 784 koronavirusu užsikrėtę žmonės.

Sveikatos apsaugos pareigūnai baiminosi, kad Padėkos šventė lapkričio pabaigoje lems didelį sergamumo koronavirusine infekcija padidėjimą, milijonams amerikiečių išvykus lankyti savo draugų ir šeimų.

Dabar ekspertai nuogąstauja, kad padėtis gali dar labiau pablogėti dėl metų pabaigos švenčių, įskaitant Kalėdų atostogas.

Šią savaitę Jungtinėse Valstijose pradėta masinė skiepijimo nuo COVID-19 programa, viliantis sustabdyti pandemiją.

Bendrovių „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurtos vakcinos pirmosios dozės šalyje buvo suleistos pirmadienį, bet tarnybos perspėja, kad turės praeiti keli mėnesiai, kol bus pakankama populiacijos dalis įgis imunitetą.

Skubant skiepyti gyventojus ir baiminantis vakcinų stygiaus, JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) trečiadienį pranešė, kad iš vieno vakcinos buteliuko galima paimti šešias arba septynias dozes, nors iš pradžių buvo skaičiuota, kad vienas buteliukas atitinka penkias dozes.

„Šiuo metu, atsižvelgiant į visuomenės sveikatai ekstremalią padėtį, FDA pataria, kad yra priimtina naudoti kiekvieną prieinamą pilną dozę“, – sakoma tarnybos „Twitter“ žinutėje. FDA pridūrė, kad „Pfizer“ šiai rekomendacijai pritaria.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Anonimas

Good news.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS