Kazachstane per protestus sulaikyti per 20 žmonių | KaunoDiena.lt

KAZACHSTANE PER PROTESTUS SULAIKYTI PER 20 ŽMONIŲ

  • 0

Kazachstano sostinėje per protestus dėl jos pavadinimo keitimo buvo sulaikyti daugiau kaip dvi dešimtys žmonių, penktadienį pranešė šalies žiniasklaida.

Naujienų agentūra „Interfax“ ir vietos žiniasklaida skelbia, kad Almatos mieste per protestus dėl sostinės pervadinimo buvo sulaikyti daugiau kaip 20 žmonių.

Ketvirtadienį per susirėmimus su policija sostinėje Astanoje ir Almatoje buvo sulaikyta daugiau protestuotojų.

Kazachstano parlamentas anksčiau šią savaitę per balsavimą nusprendė pervadinti sostinę Astaną į Nursultaną iš pareigų netikėtai pasitraukusio prezidento Nursultano Nazarbaevo (Nursultano Nazarbajevo) garbei.

Užsienyje gyvenantis N. Nazarbaevo oponentas Mukhtaras Ablyazovas (Muchtaras Abliazovas) protestuoti kovo 22-ąją ragino dar prieš tai, kai ilgametis prezidentas antradienį paskelbė atsistatydinantis.

Sulaikytieji neturėjo galimybės protestuoti; atrodo, kad policija juos identifikavo prieš jiems atvykstant į protesto vietą miesto centre, kur buvo švenčiami persų Naujieji metai arba Novrūzas (pavasario pradžia).

Atskirai šalies žiniasklaida pranešė, kad sostinėje buvo areštuota „dešimtys žmonių“, įskaitant vieną žurnalistą.

Du vyrai tame Almatos rajone, kur buvo įvykdyti areštai, prisistatė kaip Prancūzijoje gyvenančio M. Ablyazovo šalininkai.

„Taip, man patinka jo (M. Ablyazovo) programa, – sakė vienas šių vyrų. – Bet jei jūs paskelbsit mano vardą, aš galiu atsidurti kalėjime.“

M. Ablyazovo Kazachstano demokratinio pasirinkimo judėjimą kazachų teismas pernai pripažino ekstremistiniu. Kritikai sako, kad šiuo sprendimu buvo suintensyvinta griežta kampanija prieš režimo oponentus.

Neseniai prisaikdintas Kazachstano prezidentas Qasymas-Jomartas Toqaevas (Kasymas Žomartas Tokajevas) pasiūlė pervadinti sostinę, antradienį netikėtai atsistatydinus beveik 30 metų šaliai vadovavusiam N. Nazarbaevui.

Savo pirmuoju oficialiu aktu Q.-J. Toqaevas pasiūlė, kad Astana – didžiulėse šalies stepėse išdygusi naujoji sostinė – būtų pervadinta „Nursultanu“, arba „Šviesos sultonu“.

Kazachstano sostinė 1997 metais buvo perkelta iš šalies didžiausio miesto Almatos į Astaną, iš mažo provincinio miestelio pavirtusią šiuolaikišku didmiesčiu.

Jo pavadinimas iš kazachų kalbos verčiamas kaip „sostinė“ – taigi, ilgą laiką buvo spėliojama, kad anksčiau ar vėliau miestas bus pervadintas jo viziją sukūrusio lyderio garbei.

GALERIJA

  • Kazachstane per protestus sulaikyti per 20 žmonių
  • Kazachstane per protestus sulaikyti per 20 žmonių
Scanpix nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS