Kijevas: Ukraina „neplanuoja jokių puolamųjų operacijų“ prieš separatistus | KaunoDiena.lt

KIJEVAS: UKRAINA „NEPLANUOJA JOKIŲ PUOLAMŲJŲ OPERACIJŲ“ PRIEŠ SEPARATISTUS

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba trečiadienį pareiškė, kad Ukraina neplanuoja rengti jokių išpuolių prieš prorusiškus separatistus, augant susirūpinimui dėl Maskvos agresijos kaimyninės šalies atžvilgiu.

Pasak D. Kulebos, Kijevas tikisi, kad po penktadienį Ženevoje įvykusių Vašingtono ir Maskvos derybų Rusijos požiūris į įtampų deeskalavimą bus konstruktyvesnis.

„Ukraina neplanuoja jokių puolamųjų operacijų“ promaskvietiškuose separatistiniuose regionuose šalies rytuose, patikino ministras, kalbėdamas per spaudos konferenciją su vizito atvykusiu JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu (Entoniu Blinkenu).

„Šis konfliktas turi tik vieną sprendimą – ir tai yra politinis sprendimas“, – pridūrė D. Kuleba, turėdamas omenyje rusenantį konfliktą, prasidėjusį Maskvai 2014 metais aneksavus Ukrainai priklausantį Krymą.

A. Blinkenas penktadienį Ženevoje susitiks su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu. Susitikimas įvyks Vakarų šalims nerimaujant dėl dešimčių tūkstančių rusų karių, dislokuotų netoli Ukrainos sienos.

„Mums labai svarbu, kad šios derybos būtų sėkmingos ir pakeistų Rusijos elgesį, kad jis būtų mažiau agresyvus ir konstruktyvesnis“, – sakė D. Kuleba.

Anksčiau trečiadienį A. Blinkenas paragino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną pasirinkti „taikų kelią“.

Amerikiečių diplomatijos vadovas perspėjo, kad jei V. Putinas nepasirinks diplomatijos, jo lauks „konfrontacija ir pasekmės Rusijai“.

D. Kuleba savo ruožtu pareiškė, kad Ukraina tikisi, jog JAV ir ES baigs rengti „griežtų sankcijų paketą“ Maskvai.

„Rusija kasdien turi gauti labai aiškų signalą, kad mūsų partnerių minima labai sunki sankcijų našta yra realybė, o ne [tik] grasinimas“, – pabrėžė ministras.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

na dar tik vakar sis visiskas priedurnis Kulieba

klyke ant visos europos ,kad rusus istaskys su koja kaip karves prisikta suda ,prisieke Bidenuj ,kad ta tikrai padarys ......siandien dejo ant stabdziu ,matomai suprato ,kad gali y snuky atgalios gaut ....

yra , kaip yra

Kad tokių "operacijų" Ukrainoje ir nebėra kam planuot, - o to ir nereikia, nacionalistiniai smogikai apsikasę Lugansko ir Donecko rajonuose ir be jokių "operacijų" kasdiena minosvaidžių ir pabūklų sviediniais žudo šio regiono žmones, savo tautiečius.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS