Kinija išbandė savo „Visų bombų motiną“ – galingiausią nebranduolinį ginklą | KaunoDiena.lt

KINIJA IŠBANDĖ SAVO „VISŲ BOMBŲ MOTINĄ“ – GALINGIAUSIĄ NEBRANDUOLINĮ GINKLĄ

  • 4

Kinija išbandė savo galingiausią nebranduolinį ginklą, valstybinės žiniasklaidos pramintą „Visų bombų motina“ – tai yra aliuzija į panašų JAV užtaisą, panaudotą Afganistane.

Valstybinės ginklų gamintojos „Norinco“ svetainėje paskelbtame trumpame vaizdo įraše matyti, kaip lėktuvo numetama didžiulė bomba sukelia milžinišką ugnies kamuolį ir juodų dūmų stulpą.

Valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“ trečiadienį socialiniuose tinkluose pirmą kartą apibūdino bombą ir pavadino ją „Visų bombų motinos“ kiniškąja versija“.

Bombą, kuri, „Xinhua“ teigimu, savo galia nusileidžia tik branduoliniams ginklams, numetė kinų bombonešis H-6K.

Kol kas nebuvo paskelbta tikslios informacijos apie sprogimo datą, vietą ar skersmenį.

2017 metais JAV kariuomenė numetė galingiausią savo arsenale konvencinį užtaisą „Visų bombų motiną“ (MOAB), mėgindama sunaikinti tunelių tinklą, kurį Afganistano rytuose naudojo džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS).

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) tuomet sakė, kad „didžiuojasi“ savo kariais ir pasveikino juos sėkmingai įvykdžius misiją.

Išbandyta Kinijos bomba yra 5–6 m ilgio, bet sveria mažiau nei amerikietiška versija, teigia karo apžvalgininkas Wei Dongxu (Vei Dongsu), kurį penktadienį citavo pusiau oficialus dienraštis „Global Times“.

„Sukeltas didžiulis sprogimas lengvai nušluotų sausumos įtvirtinimus“, – sakė analitikas.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Anonimas

Jonai, tu pilno proto ?

zelemunčikas

Šiaip,tai kirvis naudingas įrankis,jei ne bepročio rankose.

Jonas

Rusija ,berods ,pakeitė karo koncepsiją vėl į branduolinio frankelšteino gąsdinimą. Visus priešus sprogdinsime atomine bomba,kaip šaltojo karo metu. O tada, gąsdinimas buvo toks , branduolinio karo metu paleidžiamos visos atominės raketos ir tuoj pat susprogdinamos, arba sprogdinamos tiesiog šachtose . Nesvarbu kad sunaikinami visi Sovietų imperijoje gyvenantys žmonės , bus sunaikinta viso pasaulio žmonija.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS