Kinija „pasilieka teisę“ dėl ES tarifų elektromobiliams kreiptis į PPO | KaunoDiena.lt

KINIJA „PASILIEKA TEISĘ“ DĖL ES TARIFŲ ELEKTROMOBILIAMS KREIPTIS Į PPO

Kinija ketvirtadienį pareiškė, kad „pasilieka teisę“ dėl ES planuojamų įvesti importo tarifų kiniškiems elektromobiliams pateikti ieškinį Pasaulio prekybos organizacijai.

„Kinija pasilieka teisę pateikti ieškinį PPO ir imtis visų būtinų veiksmų, kad tvirtai apgintų Kinijos bendrovių teises ir interesus“, – kalbėdamas per spaudos konferenciją pasakė Pekino prekybos ministerijos atstovas He Yadongas.

Europos Sąjunga trečiadienį perspėjo, kad užbaigus subsidijų tyrimą, nuo kito mėnesio iš Kinijos įvežamiems elektromobiliams bus pradėtas taikyti papildomas 38 procentų tarifas, tokiu savo sprendimu rizikuodama sukelti nuožmų prekybinį karą.

Europos Komisija siūlo laikinai padidinti kinų gamintojams taikomus tarifus. Pagal šį siūlymą, rinkos lyderiui „BYD“ taikomi tarifai padidėtų 17,4 proc., „Geely“ – 20 proc., o „SAIC“ – 38,1 proc.

ES teigimu, tarifų dydis priklauso nuo šių bendrovių gautų valstybinių subsidijų apimties.

Pekinas ketvirtadienį šį sprendimą pasmerkė, teigdamas, jog jis neturi „faktinio ir juridinio pagrindo“.

„Toks poelgis ne tik kenkia Kinijos elektromobilių pramonės dalyvių teisėms ir interesams... dėl jo sutriks ir viso pasaulio, įskaitant Europos Sąjungą, automobilių gamybos ir tiekimo sistemų veikla“, – pasakė He Y.

„Įtariame, kad tokie Europos veiksmai yra PPO taisyklių pažeidimas ir akivaizdus protekcionizmas“, – pareiškė jis.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS