Kinijos ir Japonijos premjerai atvyko į Seulą dalyvauti aukščiausiojo lygio susitikime | KaunoDiena.lt

KINIJOS IR JAPONIJOS PREMJERAI ATVYKO Į SEULĄ DALYVAUTI AUKŠČIAUSIOJO LYGIO SUSITIKIME

  • 1

Kinijos ir Japonijos premjerai sekmadienį atvyko į Seulą į pirmąjį per penkerius metus trišalį aukščiausiojo lygio susitikimą, kuriame, kaip tikimasi, daugiausia dėmesio bus skiriama ekonominiams, o ne opiems geopolitiniams klausimams.

Sekmadienio popietę Pietų Korėjos sostinėje Kinijos premjeras Li Qiangas (Li Čiangas) ir Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida (Fumijas Kišida) turi atskirai susitikti su Pietų Korėjos prezidentu Yoon Suk-yeolu (Jun Sukjolu).

Pirmadienį trys lyderiai surengs trišalį susitikimą – pirmąjį tokį per pastaruosius penkerius metus, iš dalies dėl pandemijos, bet taip pat ir dėl seniai įtemptų Seulo ir Tokijo ryšių.

2022 metais pareigas pradėjęs eiti Yoon Suk-yeolas siekia užlaistyti nesantaiką su buvusia kolonijine valstybe Japonija didėjančios branduolinių ginklų turinčios Šiaurės Korėjos grėsmės akivaizdoje.

Nuo paskutinio trišalio aukščiausiojo lygio susitikimo „mūsų regioninis ir pasaulinis kraštovaizdis labai pasikeitė“, prieš išvykdamas į Seulą sakė F. Kishida ir teigė, kad laukiantis susitikimas yra labai svarbus.

„Norėčiau nuoširdžiai pasikalbėti su prezidentu Yoon Suk-yeolu ir premjeru Li Qiangu ir susitarti dėl perspektyvaus bendradarbiavimo darbiniu lygmeniu“, – sakė jis ir pridūrė, kad tikisi, jog susitikimas bus sėkmingas ir atgaivins trišalę diplomatiją.

Iš pradžių Yoon Suk-yeolas ketina surengti dvišalį susitikimą su Li Qiangu, kuris nuo 2023-iųjų kovo, kai pradėjo eiti pareigas, pirmą kartą lankysis Pietų Korėjoje, o po to susitiks su F. Kishida.

Sekmadienio vakarą visi trys vadovai kartu vakarieniaus.

Tačiau ekspertai įspėjo, kad dėl labai skirtingų trijų šalių pozicijų svarbiausiais klausimais, įskaitant Pchenjano branduolines grėsmes ir stiprėjančius Pekino ryšius su Rusija, joms bus sunku pasiekti konsensusą.

Tačiau, anot jų, Seulas ir Tokijas, kurie yra pagrindiniai Kinijos priešininkės JAV sąjungininkai regioninio saugumo srityje, siekia pagerinti santykius ir prekybą bei sumažinti įtampą su Pekinu.

„Negalima pervertinti šių trijų šalių, kurioms tenka 20 proc. pasaulio gyventojų ir prekybos bei 25 proc. viso BVP (bendrojo vidaus produkto), bendradarbiavimo svarbos, – teigiama Pietų Korėjos laikraščio „Hankook Ilbo“ straipsnyje. – Labai svarbu, kad trys valstybės būtų pasirengusios įveikti nuomonių skirtumus.“

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

tik

A bus tuomet kai pats Dievas nusileis is dangaus PT

SUSIJUSIOS NAUJIENOS