Latvijos URM vadovas ragina kuo greičiau imtis prieš Baltarusiją sektorinių sankcijų | KaunoDiena.lt

LATVIJOS URM VADOVAS RAGINA KUO GREIČIAU IMTIS PRIEŠ BALTARUSIJĄ SEKTORINIŲ SANKCIJŲ

Baltarusijos veiksmai, susiję su Airijos aviacijos kompanijos „Ryanair“ lėktuvo priverstiniu nutupdymu, yra pavojingi, todėl reikia kuo greičiau imtis prieš Minską sektorinių sankcijų.

Tai trečiadienį pareiškė Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius per vaizdo konferenciją su savo kolegomis iš Baltijos ir Šiaurės Europos šalių.

„Kalbėdamas apie pastaruosius įvykius Baltarusijoje, ministras pabrėžė, kad Baltarusijos veiksmai buvo pavojingi, todėl reikia kuo greičiau imtis sektorinių sankcijų, tuo pat metu toliau remiant Baltarusijos pilietinę visuomenę. Ministras taip pat padėkojo už solidarumą ir paramą dėl Latvijos ambasadoriaus ir diplomatų išsiuntimo iš Minsko“, - pranešė Latvijos URM spaudos tarnyba.

Reaguodami į priverstinį kompanijos „Ryanair“ lėktuvo nutupdymą Minske gegužės 23 d., Latvijos užsienio reikalų ministras E. Rinkevičius ir Rygos meras Martinis Stakis gegužės 24 d. prie viešbučio „Radisson Blu Hotel Latvija“, kur buvo apsistojusi pasaulio ledo ritulio čempionate dalyvavusi Baltarusijos rinktinė, oficialią Baltarusijos vėliavą pakeitė istorine balta-raudona-balta baltarusių vėliava.

Minskas tai pavadino Baltarusijos valstybinės vėliavos išniekinimu, Latvijos ambasadoriui buvo įteikta protesto nota. Jam ir visiems Latvijos ambasados darbuotojams buvo pasiūlyta per 48 valandas išvykti iš šalies.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Saunuolis

Nebijantis ir saunuolis broliu latviu ministeas! Pagarba!

Užuojauta

Latvijos URM vadovas negali nei ramiai miegoti nei valgyti. "Kankina širdgėla ir tulžis veržiasi pro visas skyles". Užuojauta vargšui, gal ES atsižvelgs į jo maldas. Panašu, kad kentėti daugiau nebegali.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS