Lenkija siūlo Suomijai paramą suvaldant migrantų antplūdį pasienyje su Rusija | KaunoDiena.lt

LENKIJA SIŪLO SUOMIJAI PARAMĄ SUVALDANT MIGRANTŲ ANTPLŪDĮ PASIENYJE SU RUSIJA

  • 6

Lenkijos prezidentas pirmadienį pažadėjo politinę paramą Suomijai po to, kai Helsinkis dėl padidėjusio atvykstančių migrantų skaičiaus uždarė kelis sienos perėjimo punktus su Rusija.

Praėjusią savaitę Helsinkis uždarė keturis sienos perėjimo punktus, teigdamas, kad Maskva siekia destabilizuoti Suomiją, leisdama nelegaliems migrantams per savo teritoriją pasiekti Šiaurės šalį.

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda (Andžejus Duda) tai pavadino hibridine ataka ir palygino su padėtimi prie rytinės Lenkijos sienos su Baltarusija.

Varšuva jau seniai kaltina Rusiją ir Baltarusiją organizuojant dokumentų neturinčių migrantų, bandančių kirsti Europos Sąjungos sieną į Lenkiją, antplūdį.

„Deja, turime daugiau nei dvejų metų patirtį ginant savo sieną nuo migrantų spaudimo“, – žurnalistams sakė Lenkijos prezidentas, Varšuvoje priėmęs Suomijos kolegą Sauli Niinisto (Saulį Nynistę).

„Suomija gali neabejotinai tikėtis ne tik Lenkijos politinės paramos, bet ir dalijimosi mūsų patirtimi“, – sakė A. Duda.

Rusija pirmadienį atmetė kaltinimus, kad ji siunčia migrantus prie Suomijos sienos, ir anksčiau įspėjo, kad Suomija gali uždaryti visus savo sienos perėjimo punktus.

„Toks sprendimas akivaizdžiai prieštarautų Suomijos nacionaliniams interesams“, – Rusijos naujienų agentūroms sakė užsienio reikalų viceministras Aleksandras Gruško.

S. Niinisto sakė, kad padėtis, su kuria susidūrė Suomija, labai panaši į tą, apie kurią pranešė Lenkija.

„Atrodo, kad kai kurie migrantai, kurie bandė patekti į Europą per Lenkiją ir kuriems tai nepavyko, dabar tęsia kelionę į šiaurę, prie Suomijos sienos“, – pridūrė jis.

Abi šalys davė suprasti, kad ES susitikimuose kels klausimą dėl padėties prie savo rytinių sienų.

„Ilgesnėje perspektyvoje neįmanoma, kad kiekviena šalis vien savo jėgomis ... bandytų pasirūpinti situacija, kuri iš karto po to gali kilti jos kaimyninėje šalyje“, – sakė S. Niinisto.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Heinz Guderian

Gerieji lenkai tegul pasiūlo paramą Italijai, į kur plūsta tūkstančiai laimės ieškotojų iš Afrikos

LENIKJOJE NAUJAS NAPOLEONAS?

Tegul tas "Napoleonas" pavarto istoriją. Europa vieną panašų jau turėjo....

TFUuuu

KOMENTATORIAI DEBILAI
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS