Macronas ragina Rusiją nebenaudoti vilkinimo taktikos Pereiti į pagrindinį turinį

Macronas ragina Rusiją nebenaudoti vilkinimo taktikos

2025-04-07 14:28
BNS inf.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pirmadienį paragino Rusiją nebenaudoti vilkinimo taktikos ir sutikti su ugnies nutraukimu Ukrainoje, kaip siūlo JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

Macronas ragina Rusiją nebenaudoti vilkinimo taktikos
Macronas ragina Rusiją nebenaudoti vilkinimo taktikos / Scanpix nuotr.

„Jau beveik mėnesį Rusija ne tik atsisako sutikti su ugnies nutraukimu, bet ir intensyvina civilių bombardavimą“, – sakė jis lankydamasis Kaire.

E. Macronas pažymėjo, kad tragiškų pasekmių Rusijos smūgiai Ukrainoje ir vėl turėjo prieš kelias dienas.

„Palaikome prezidento Trumpo siekį užbaigti karą ir norime stabilios ir ilgalaikės taikos, kuri užtikrintų (...) Ukrainos ir visų europiečių saugumą“, – pabrėžė jis.

Todėl, pasak E. Macrono, „būtina, kad Rusija skubiai liautųsi apsimetinėjusi ir nutrauktų vilkinimo taktiką bei priimtų besąlygiškas paliaubas, kurias pasiūlė prezidentas Trumpas“.

Jis priminė, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis praėjusį mėnesį Saudo Arabijoje vykusiose derybose pritarė šiam planui.

Sekmadienį V. Zelenskis apgailestavo, kad JAV nereaguoja į tai, ką jis vadina Rusijos atsisakymu susitarti dėl „visiško, besąlygiško ugnies nutraukimo“ daugiau nei trejus metus trunkančiame kare.

Kremlius pirmadienį pareiškė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas remia paliaubų Ukrainoje idėją, tačiau vis dar turi daug klausimų dėl to, kaip jos veiktų.

„Putinas tikrai pritaria paliaubų būtinybės idėjai, tačiau tam reikia atsakyti į daugelį klausimų. Šie klausimai vis dar kabo ore ir kol kas niekas į juos neatsakė“, – teigė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Tuo metu D. Trumpas išreiškė nusivylimą lėtu derybų tempu ir kovą naujienų televizijai NBC sakė, kad yra „įsiutęs“ ant V. Putino.

Sekmadienį jis sakė žurnalistams: „Mes kalbamės su Rusija. Norėtume, kad jie sustotų. Man nepatinka bombardavimas. Bombardavimas tęsiasi ir tęsiasi.“

V. Putinas praėjusį mėnesį atmetė bendrą JAV ir Ukrainos pasiūlymą dėl besąlygiškų ir visiškų paliaubų, o JAV pasiūlytą ugnies nutraukimą Juodojoje jūroje Kremlius susiejo su tuo, ar Vakarai atšauks tam tikras sankcijas.

JAV valstybės sekretorius Marco Rubio penktadienį pareiškė, kad D. Trumpas neketina „pakliūti į nesibaigiančių derybų spąstus“ su Rusija dėl ilgiau kaip trejus metus trunkančio jos vykdomo puolimo.

„Pakankamai greitai, per kelias savaites, o ne mėnesius, sužinosime, ar Rusija rimtai nusiteikusi siekti taikos, ar ne“, sakė jis.