Meksikos lyderis siekia legalizuoti gėjų santuokas visoje šalyje | KaunoDiena.lt

MEKSIKOS LYDERIS SIEKIA LEGALIZUOTI GĖJŲ SANTUOKAS VISOJE ŠALYJE

  • 0

Meksikos prezidentas Enrique Pena Nieto (Enrikė Penja Nietas) antradienį pasiūlė konstitucinę reformą, kuria būtų legalizuotos tos pačios lyties asmenų santuokos visoje Meksikos teritorijoje, o šalis prisidėtų prie nedidelės grupelės Lotynų Amerikos valstybių, leidžiančių tokias sąjungas.

E.Pena Nieto sakė, kad nusiųs šią svarbią iniciatyvą Kongresui – Aukščiausiajam Teismui pernai nurodžius, kad nekonstituciška valstijoms drausti tos pačios lyties asmenų santuokas.

„Darau tai su įsitikinimu, kad Meksikos valstybė privalo užkirsti kelią diskriminacijai bet kokiu motyvu ir užtikrinti lygias teises visiems“, – parašė jis vyriausybės interneto svetainėje.

„Tokiu būdu lygi santuoka bus aiški mūsų konstitucijoje“, – anksčiau, nacionalinės dienos prieš homofobiją renginyje, sakė prezidentas.

Meksikos lyderis taip pat pridėjo vaivorykštės spalvas prie savo nuotraukų feisbuko ir „Twitter“ paskyrose ir susitiko su lesbiečių, gėjų, biseksualų ir translyčių žmonių bendruomenės atstovais.

Sostinėje Meksike gėjų santuokos yra leidžiamos nuo 2009 metų; šiuo pavyzdžiu yra pasekusios ir trys iš 31 valstijos. Dar viena valstija, Kampečės, pritarė atitinkamam įstatymui, kuris turi įsigalioti.

Nors Aukščiausiojo Teismo „jurisprudencija“ neįpareigoja valstijų keisti savo įstatymus, ji reikalauja teismų priimti sprendimus, palankius tos pačios lyties asmenų poroms, kurių santuokas atsisakoma įregistruoti.

E.Pena Nieto pristatė dar vieną iniciatyvą, kuria Užsienio reikalų ministerijos pasų poskyrio būtų reikalaujama priimti gimimo liudijimus, kuriuose asmens lytis buvo pakeista.

Konstitucinėms reformoms turi pritarti du trečdaliai Kongreso, kur prezidento Institucinė revoliucinė partija ir jos sąjungininkai turi daugumą. Tada valstijų parlamentai turės patvirtinti įstatymo projektą ir prezidentas galės jį pasirašyti.

Tačiau pasiūlymą remia ne visi.

Meksikos, kurioje gyvena antra pagal dydį pasaulyje katalikų bendruomenė, arkivyskupijos atstovas sakė, kad Bažnyčia „visiškai nesutinka“ su E.Penos Nieto iniciatyva.

„Mes labai apgailestaujame, kad prezidentas pateikė šią iniciatyvą“, – AFP sakė Hugo Valderama (Hugas Valderama), kuris pridūrė, kad „nebuvo būtina“ vadovautis Aukščiausiojo Teismo sprendimu.

E.Pena Nieto turėtų sutelkti dėmesį į kitus svarbius klausimus, tokius kaip su narkotikais susijęs smurtas ir ekonomika, sakė jis.

„Atrodo, kad prezidentas paklūsta šių homoseksualistų lobistų tarptautinei darbotvarkei“, – pridūrė H.Valderama.

Regione Kolumbija praėjusį mėnesį tapo ketvirtąja Pietų Amerikos valstybe, legalizavusia gėjų santuokas.

Pirmoji Lotynų Amerikoje tokias santuokas legalizavo Argentina, 2010 metais. 2013-aisiais šiuo pavyzdžiu pasekė Urugvajus ir Brazilija.

Tos pačios lyties asmenų santuokos taip pat yra legalios įvairiose kitose pasaulio valstybėse, tarp jų – Didžiojoje Britanijoje, Kanadoje, Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) ir Jungtinėse Valstijose.

Maždaug 12 mln. iš 120-ies mln. Meksikos gyventojų laiko save lesbietėmis, gėjais, biseksualais ar translyčiais žmonėmis, nurodo vyriausybė.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS