A. Merkel pasveikino socialdemokratą O. Scholzą su pergale rinkimuose | KaunoDiena.lt

A. MERKEL PASVEIKINO SOCIALDEMOKRATĄ O. SCHOLZĄ SU PERGALE RINKIMUOSE

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pasveikino finansų ministrą socialdemokratą Olafą Scholzą (Olafą Šolcą) su pergale rinkimuose, trečiadienį pranešė vyriausybė.

Tuo metu A. Merkel centro dešiniųjų Krikščionių demokratų sąjungoje (CDU) tęsiasi suirutė dėl prasčiausio pasirodymo rinkimuose nuo Antrojo pasaulinio karo. 

Per sekmadienį įvykusius įtemptus visuotinius rinkimus M. Scholzo Socialdemokratų partija (SPD) surinko 25,7 proc. balsų, o krikščionių demokratų bloko CDU/CSU pasirodymas tapo antirekordinis – už jį balsavo 24,1 proc. piliečių, mažiausiai nuo Antrojo pasaulinio karo.

„Kanclerė pirmadienį pasveikino Olafą Scholzą su sėkme rinkimuose“, – rašoma trečiadienį vyriausybės paskelbtame pareiškime.

CDU kandidatas į kanclerio postą Arminas Laschetas (Arminas Lašetas), dar neatsisakantis ketinimų formuoti kitą vyriausybę, kol kas viešai nepasveikino O. Scholzo.

Nepaisant to, kad konservatyvusis aljansas pasiekė blogiausią rezultatą per visą savo septynių dešimtmečių istoriją, nepopuliarusis A. Laschetas nori pamėginti suformuoti naują Vokietijos koalicinę vyriausybę, kurioje jis eitų kanclerio pareigas.

Tačiau pastarosiomis dienomis įtakingi konservatoriai vis labiau nuo jo atsiriboja, todėl kyla abejonių dėl jo politinės ateities.

Bavarijos premjeras Markusas Soderis (Markusas Zėderis), CSU lyderis, antradienį per spaudos konferenciją viešai pasveikino O. Scholzą, savo veiksmais demonstruodamas augančius nesutarimus su A. Laschetu.

„Šiuo metu Olafas Scholzas akivaizdžiai turi daugiau galimybių tapti kancleriu“, – pareiškė M. Soderis, pabrėždamas, kad rinkimų rezultatai „turi būti pripažinti – tai pagrindinė demokratijos taisyklė“.

Pati A. Merkel atsistatydina po 16 metų prie didžiausios Europos ekonomikos vairo.

Tačiau veteranė lyderė liks laikinoji kanclerė, kol bus suformuota nauja vyriausybė. Spėjama, kad šis procesas užtruks ne vieną savaitę, o gal net kelis mėnesius.

Nei SPD, nei CDU/CSU nenori vėl jungtis į vadinamąją didžiąją koaliciją, todėl abiem politinėms jėgoms lieka vienintelis būdas užsitikrinti daugumą parlamente – sudaryti partnerystę su žaliaisiais ir liberalia partija FDP.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS