Moldovos prezidentas Kišiniove susitiko su Lenkijos ir Ukrainos lyderiais | KaunoDiena.lt

MOLDOVOS PREZIDENTAS KIŠINIOVE SUSITIKO SU LENKIJOS IR UKRAINOS LYDERIAIS

  • 0

Kišiniove ketvirtadienį įvyko Ukrainos, Lenkijos ir Moldovos prezidentų susitikimas, kuriame buvo kalbama apie Rusijos įtaką separatistinėje rytinėje Ukrainos dalyje ir būgštavimus, kad Maskva gali bandyti kištis į Moldovos visuotinius rinkimus.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, Lenkijos vadovas Bronislawas Komorowskis (Bronislavas Komorovskis) ir Moldavijos lyderis Nicolae Timofti (Nikolajė Timoftis) ketvirtadienį sakė, jog Ukraina ir Moldova turėtų toliau eiti pasirinktu europietišku keliu.

„Atvykome parodyti palaikymą Moldovos Respublikos europinei ateičiai. Jūsų vadovaujama vyriausybė padarė daug konkrečių dalykų. Matome naujus kelius, mokyklas, ligonines. Tikiuosi, kad šalies piliečiai tai įvertins“, – pareiškė P.Porošenko.

Pasak jo, „ukrainiečiai jau suprato, kad siekiant geresnio gyvenimo nėra alternatyvos ES“. „Akivaizdu, kad mums reikia eiti kartu, mums dar daug reikia nuveikti: bendradarbiauti saugumo srityje, sureguliuoti Padniestrės konfliktą, gerinti ekonominę padėtį“, – sakė Ukrainos prezidentas.

Savo ruožtu B.Komorovskis pažymėjo, kad šis vizitas Kišiniove yra solidarumo su Moldavija ir jos siekiu rasti savo kelią į Vakarus ženklas. „Lenkija jau 10 metų yra ES narė. Dėka to visi piliečiai tapo laisvesni, turtingesni, suvokė, kad gyvena saugioje aplinkoje. Linkime moldavams to paties ir paremsime juos šiame kelyje“, – patikino B.Komorowskis.

Šis Ukrainos, Lenkijos ir Moldovos lyderių susitikimas Kišiniove yra paspirtis provakarietiškoms Moldovos partijoms, kurios tikisi laimėti lapkričio 30 dienos rinkimus, nustumdamos už artimesnius santykius su Maskva pasisakančias partijas. Visuomenės apklausų rezultatai kol kas rodo nežymią provakarietiškų partijų persvarą.

Susitikime lyderiai aptarė padėtį rytinėje Ukrainoje, baiminantis dėl galimo karo veiksmų tarp vyriausybės pajėgų ir prorusiškų separatistų atsinaujino.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS